همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

در زمینه ی دارویی در کشور معضلات زیادی وجود دارد که یکی از آنها یارانه دارویی خواهد بود ، یارانه ای که نقشی مهم در کاهش هزینه ها دارد.

دولت باید بتواند از طرق مختلف هزینه هایی را وارد سیستم کند تا هزینه های فعلی کاهش یابند. به عنوان مثال اگر بتوان یارانه دارویی را با میزان صحیح و در زمان درست به سیستم تزریق نمود ، از آن طرف بیمه ها نیز هزینه های خود را دریافت خواهند کرد و دیگر در باجه های داروخانه ها با تحت پوشش نبودن یک بیمه مواجه نخواهیم شد. در این صورت رضایت بیمه ها و رضایت مردمی که مصرف کننده این داروها نیز هستند به وجود خواهد آمد که خود از بزرگترین اهداف می باشد.

یارانه دارویی و نبود حمایت از بیمه ها

در شرایط فعلی دولت نمی تواند همزمان بدهی های به وجود آمده در زمینه ی دارویی و سلامت کشور را پرداخت نماید زیرا بخش های دیگری هم وجود دارد که باید این بودجه در بین آنها تقسیم شود بنابراین درصد کمی از بدهی ها پرداخت خواهد شد و درصد زیادی از آنها نیز باقی خواهد ماند ، در این صورت ورود بخش خصوصی یکی از بهترین راه حل ها به شمار می رود که دولت باید همکاری های لازم را در این زمینه داشته باشد.

تا زمانی که دولت از بخش خصوصی برای ورود به حوزه ی سلامت و تأمین نیازها حمایتی به عمل آورد این بخش هم وارد نخواهد شد. همانطور که ما می دانیم در صورتی که بخش خصوصی به سیستم دارویی نیز نفوذ کند علاوه بر یارانه دارویی می توان بسیاری از بدهی های گذشته در این زمینه را جبران نمود و در این صورت شرایط برای فعالیت دوباره نیز امکان پذیر خواهد بود و این سیستم به همان صورت قبلی باز خواهد گشت. در این بین مردم نیز ضرر نخواهند کرد و می توانند به بهترین شکل ممکن تنها به درمان بیماری عزیزان خود فکر کنند و حواشی آن که شامل تأمین دارو می باشد را به خاطره ها بسپارند.

همچنین ببینید :  بیمه ایران و سقوط وی در رتبه توانگری

یارانه دارویی و نبود حمایت از بیمه ها

درصدی از داروها از خارج از کشور تأمین می شوند داروهایی که زندگی افراد بسیاری به آنها وابسته خواهد بود ، این داروها با توجه به آنکه ارز نیز قیمتی ثبت ندارد از سوی شرکت های دارویی وارد نمی شوند و در این صورت بازار دارویی کشور با شرایط نابسامانی مواجه خواهد شد ، ورود بخش خصوصی برای تأمین چنین هزینه های ناگهانی می تواند مفید واقع شود و شرایط بازار را بهبود بخشد ، در غیر این صورت بیشتر شرکت های دارویی به دلیل وجود ضررهای بسیار از این واردات نیز امتناع می ورزند.

یارانه دارویی و نبود حمایت از بیمه ها

علاوه بر آن در صورتی که قیمت ارز نیز تغییر پیدا کند ، به دلیل تغییر در قیمت مواد اولیه برای ساخت داروها با گرانی مواجه خواهیم شد که می تواند شرایط را نابسامان تر کند. پس هرچه سریع تر دولت باید بتواند رضایت بیمه ها را به مانند قبل باز گرداند و علاوه بر آن باید بتواند این هزینه های اضافی را جبران نمایید تا قیمت داروها به صورت سرسام آوری تغییر پیدا نکند و در این بین مردم ضرری را از جیب پس ندهند. بهترین راه کار فعلی ورود بخش خصوصی به این فعالیت ها خواهد بود.

منبع:

http://tnews.ir/%d8%ae%d8%a8%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%ac%d9%84%d8%b3/0fa1112591385.html#%d8%b9%d8%af%d9%85-%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d9%86%d9%81%d8%b9-%d8%b3%db%8c%d8%b3%d8%aa%d9%85

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: