ساختمان از مهمترین اماکنی است که انسان برای مدت طولانی زمانی از زندگی خود را در آنها سپری می کند. مسلما چنین مکانی از نظر برخی از اصول باید در سطوح بالایی قرار داشته باشد. کیفیت ساختمان از تمام جهات از اصلی‎ترین گام‎ها برای زندگی می‎باشد. قطعا ساختمانی که کیفیت لازم را نداشته باشد، کسی رقبت برای خرید آن را نخواهد داشت.

ساختمان‎هایی که به بیمه مجهز هستند، مهر اطمینانی را در جهت جلب رضایت مشتریان خواهد داشت. بدین ترتیب در زمانی که تمام کارها برای ساخت یک ساختمان در حال اجرا است، بیمه‎ای هم در کنار آن وجود دارد. این بیمه از ابتدا تا انتهای ساخت ساختمان مورد نظر در کنار شما خواهد بود و هرگونه مشکلی که رخ دهد این شرکت‎ها خسارت‎های موجود را پرداخت خواهند کرد.

اما با وجود کارشناسان باتجربه بیمه این مشکلات تا حدود زیادی رفع خواهد شد. زیرا این کارشناسان همچون واکسن برای بیماری‎ها عمل می‎کنند و قبل از اینکه شما قدم در راهی بردارید که در نهایت به خسارت خواهد رسید، این کارشناسان با شما مشورت کرده و راهی دیگر را در پیش روی شما قرار می‌دهند.

لزوم داشتن بیمه کیفیت ساختمان

این پشتیبانی در تمام امور مربوط به یک ساختمان نه تنها در مراحل ساخت، بلکه چندین سال پس از ساخت آنها هم همچنان پایدار است. بیمه می‎تواند مربوط به اسکلت ساختمان یا مربوط به ریزه کاری‎های درونی ساختمان باشد. در صورتی که یک آسیب به دلیل مشکل موجود در ساختمان رخ دهد، بیمه این هزینه‎ها را برای شما کم خواهد کرد . زمانی که یک خریدار برای خرید خانه مراجعه می‎کند، با شنیدن نام بیمه ساختمان یا بیمه مربوط به کیفیت ساختمان، این اطمینان در دل او به وجود می‎آید که دست بر روی خانه خوبی قرار نهاده است. مطمئنا پروسه خرید و فروش خانه‎ها با سرعت بیشتری انجام می‎شود و این خود می‎تواند تحولی عظیم در زمینه ساختمان سازی و فروش ساختمان‎ها باشد. اکثر مردم حاضرند هزینه بیشتری را در ابتدا پرداخت کنند اما با هزینه‎های دیگر که در سالهای آتی بر روی شارژ ساختمان کشیده می‎شود و روز به روز هم در حال افزایش است، رهایی یابند. این به نوعی سرمایه گذاری و پس انداز برای مدت طولانی خواهد بود.

کیفیت ساختمان

بیمهکیفیت ساختمان در واقع به نوعی کیفیت تمامی وسایل به کار رفته در ساختمان را تضمین خواهد کرد. اگر در مواردی که در دست مهندسان ناظر هم نبود، مثلا به جای یک جنس خوب جنس نامرغوبی برای آنها استفاده شده، هزینه تمامی این موارد با بیمه ساختمان است.

بر فرض مثال آب ساختمان به خوبی تأمین نشده یا مثلا لوله‎های فاضلاب موجود در ساختمان با گرفتگی روبه رو شده، در این جا نقش بیمه کیفیت ساختمان به خوبی آشکار خواهد شد و همچون یک دوست تا سالیان درازی از وسایل موجود در ساختمان حتی ستون‎هایی که در سالن پذیرایی شما به کار رفته نیز مراقبت خواهد نمود.

بیمه کیفیت، سرمایه گذاری مطمئن

بیمه کیفیت ساختمان یک نوع بیمه پر سود برای فروشنده و خریدار ساختمان است. برخلاف نظر بعضی از افراد که اگر جنس خوب به کار رود نیازی به بیمه کیفیت ساختمان نیست باید عرض شود که هر جنس باکیفیت پس از مدتی بر اثر شرایط مختلف دوام خود را از دست می‎دهد. در نتیجه داشتن یک بیمه در این مواقع نوعی سرمایه گذاری به حساب می‎آید که می‎توان از سود آن برداشت نمود.

علاوه بر آنچه که ذکر گردید یکی از مهمترین جوانب این بیمه این است که خسارت و آسیب‎های وارد شده به هر یک از کارگران را در حین کار پرداخت خواهد کرد. این کار می‎تواند مربوط به زوایای گوناگون ساختن یک ساختمان باشد. فراموش نکنید که بیمه کردن یک ساختمان با استفاده از بیمه کیفیت ساختمان نوعی رهایی از هزینه‎های اضافه است.