همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

مقوله ی بیمه یکی از مهم ترین وظایف در هر شغلی است که باید بر عهده ی یک کارفرمای باوجدان باشد. زیرا بیمه شدن افرادی که زیر دست آن هستند ، به نوعی کمک به امرارمعاش و همچنین کمکی به خانواده های آنها است. اما امروزه با وجود بیکاری های شدیدی که رخ داده است ، تنها سرکار رفتن یک فرد یک کار بسیار بزرگ به شمار می رود که تنها از عهده ی کارفرمایان برخواهد آمد.

به همین منظور کاریابی هایی در سرتاسر کشور اقدام به کار نموده اند تا بتواند با ثبت نام جوانان بیکار و پیدا کردن کار مناسب برای آنها از طریق کارگرانی که یک کارفرما می خواهد و . . . بتواند کاری متناسب با استعدادها و توانایی هایی که دارند انجام بدهند. به همین منظور جهت افزایش ایجاد شغل از طریق کارفرما ، تخفیفاتی در ماده ی هشتاد برای آنها در نظر گرفته است. مهم ترین ویژگی آن است که کارگران به صورت غیر مستقیم در یک کارگاه ، کارخانه و سایر جاها بیمه خواهند شد و علاوه بر آن حقوق خود را هم از کارفرمایان دریافت می نمایند . اما در این مورد به دلیل اشتغالی که این کارفرما ایجاد نموده است ، از چند سال پیش ، پرداختی کارفرما برای بیمه ی کارفرمایان تا حدود زیادی کاهش یافته است .

کارفرما

چنین مزیتی برای کارفرمایانی در نظر گرفته شده است که به تازگی یک مکانی را احداث و کارگرانی را برای کار در آنجا نیاز دارد ، یا اینکه از سال ها قبل بدون اینکه قطعی در کار رخ دهد ، یک کارفرمایی کاری همچون کارگاه نجاری را داشته و همچنین کارگرانی زیر دست او کار می کردند . همه ی این موارد و کارگرانی که در آنجا کار می کنند بیمه هستند اما بیشترین درصد حق بیمه ی آنها از سوی کارفرما پرداخت نمی گردد. زیرا در این وضعیت بیکاری که در کل کشور به وجود آمده ، کمتر کسی در پی جمع کردن چند کارگر به دور خود و به کار گرفتن آنها می باشد. به همین منظور دولت هم از آنها حمایت خواهد خواهد کرد.

همچنین ببینید :  فروشنده ی خدمات بیمه ای باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که کارفرما از تمامی پرداختی های بیمه معاف نیست ، بلکه دولت سهم قابل قبولی که از ابتدا 18 درصد بوده و سپس این درصد کاهش می یابد، را برعهده گرفته است. در نتیجه با توجه به بیمه ای که کارفرما برای افراد در نظر گرفته است و سقفی که دارد ، باید بقیه ی مبلغ را خود بپردازد ، اما این مبلغ در مقایسه با سهمی که دولت می پردازد ، قابل مقایسه نیست. این سقف بیمه بستگی به وجدان کارفرما دارد که تا چه اندازه ای را تقبل می کند.

شرایط استفاده از این تخفیف بدین صورت است که حداقل یک کارگر در سه ماه قبل آنجا کار کند و بیمه ی او هم پرداخت گردد ، در صورتی که از کار رضایت داشت و مورد تأیید بازرس مربوطه قرار گرفت و همچنین کارگاه هم شرایط لازم را داشت ، برای اعمال تخفیفات معرفی می گردد. البته اینکه برای یک کارگاه چند کارگر را استخدام می کند هم اهمیت دارد.