نمایشگاه فاینکس، پس از چهار روز برگزاری در سال 2017 که یک رویداد بین المللی می‎باشد، بیش از سی هزار بازدیدکننده از اقشار مختلف بازار سرمایه، بازار پول و . . . حضور پیدا کردند. همچنین در حدود 360 غرفه که نماینده نهادهای مالی صنعت خدمات مالی کشور بودند هم بازدید کردند. این رویداد به عنوان رویدادی که جنبه فرهنگ سازی دارد مورد توجه بود و فضای بسیارخوبی را برای اتحاد نظر سه بخش بازار مالی کشور ایجاد نمود.

تعامل سازنده همگان در پیشبرد موفقیت

در خلال نمایشگاه جلسات مختلفی بین بیمه‌ها و بانک‌ها، همچنین بانک‎ها و نهادهای فعال در بازار سرمایه صورت گرفت. یکی از بخش‎هایی هم که در نمایشگاه امسال تعداد بازدیدکنندگان زیادی را داشت و همچنین رضایت همگان را به خود جلب نمود، بخش تکنولوژی یا فین تک نمایشگاه بود. در این نمایشگاه برخی از نهادهای بین‎المللی و ناشران داخلی که بخش‎های آموزشی را پوشش می‎دهند، حضور فعالی داشته‌اند.

نمایشگاه

در سری کارهایی که امسال در نمایشگاه در خصوص موضوعاتی همچون بورس، بانک و بیمه ارائه شد، می‌توان اینطور نتیجه‌گیری کرد که هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی در سطح بالایی برگزار شد و مورد رضایت بسیاری از بازدیدکنندگان قرار گرفت.

یکی از مهمترین اهدافی که در نمایشگاه مورد بررسی قرار گرفت و خوشبختانه هم نتیجه داد بحث‎های کاربردی و همچنین شور و شعف عوامل اجرایی برای آن بود. در حقیقت با وجود چنین پیشرفتی، امید می‎رود که در سنوات آتی بیشتر مخاطبین مدنظر قرار گیرند و تمام مشکلات در این خصوص از سر راه برداشته شود.

مبحث آموزش و بازتاب آن در نمایشگاه

در حاشیه این نمایشگاه بسیاری از مطالب آموزش داده شد و دیگر این که بسیاری از نرم افزارهای جدید با تکنولوژی روزدر زمینه تحلیل بنیادی، در زمینه تحلیل تکنیکال هم معرفی شدند. استفاده از چنین ابزارهایی می‎تواند منجر به این شود که در بازار تحلیل موضوعات مختلف به خوبی صورت گیرد و سؤالات آتی هم سریع‎تر پاسخ داده شود تا تجربه مانعی برای پیشرفت در زمینه‎های مختلف نشود.

این کار می‎تواند از بسیاری ضررها در زمان معاملات درون بازاری جلوگیری نماید. علاوه بر مواردی که ذکر شد یکی از مزیت‎های دیگر این نمایشگاه، همکاری‌ها و قراردادهایی است که در طی نمایشگاه و با بازدید از نمونه کارها صورت گرفت.