همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

اگر از مخاطبان سایت بیمه باشید و مطالب قبلی آن را مطالعه نموده باشید ، حتما در خصوص حضور شرکت های بیمه در نمایشگاه نفت خبر دارید . اما خبر بسیار مهم این است که تنها چند شرکت از تعداد بالای شرکت های موجود در نمایشگاه نفت حضور پیدا کردند. در صورتی که این نمایشگاه می توانست بسیاری از بیمه های آنها که در حالت عادی به فروش نمی رسد را شامل شود و میزان فروش را افزایش دهد مثلا بیمه های مسئولیت و مهندسی و . . . اما اکثر شرکت های بیمه ای از این فرصت سوء استفاده کردن و در نمایشگاه نفت حضور پیدا نکردند.

در مطلبی که در این خصوص تهیه شد ، نام سه شرکت بیمه آسیا ، ملت و نوین نیز ذکر شد ، علاوه بر آنها شرکت های بیمه ای پارسیان و ایران هم نیز شرکت کردند. اما خیل عظیمی از شرکت های موجود از این حرکت باز ماندند. علت مشخص نیست ، تنها می توان گفت که بسیاری قراردادهای بیمه ای بزرگ را به شرکت های رقیب خود واگذار کردند. این قراردادهای صورت گرفته در نمایشگاه نفت می تواند برای شرکت های بیمه ای که امتیاز مثبت محسوب شود و دیگر قراردادها را به سمت آنها بکشاند.

شرکت های بیمه ای با تجاربی که دارند می توانند شرکت های مختلف در زمینه ی صنعت نفت و صنایع خود را از خطرات احتمالی مصون نگه دارند . آنها به حرفه های که شرکت های مختلف در دست دارند یک نگاه اجمالی می اندازند و سپس بیمه های موجودی که می تواند این خطرات و ضررات احتمالی را پرداخت کند به آنها توضیح می دهند. این می تواند یک مشاوره رایگان و بسیار پر سود برای فعالان در این عرصه باشد. شاید بسیاری از آنها این تصورات را می کردند که بیمه ها نقشی در گاز و نفت و پالایش و پتروشیمی ندارند ، در صورتی که شرکت های بیمه ای نه تنها در صنعت نفت ، بلکه در زمینه ی مهندسی ، پزشکی و . . . هم می تواند کمک کند.

همچنین ببینید :  نکات لازم درباره ی کارت هوشمند برای رانندگان خارج از شهر

نمایشگاه نفت

بیمه ها می توانند به حوزه ی انرژی بسیار کمک کنند تا از ضررهای احتمالی بسیار زود جلوگیری کنند. در صورتی که بیمه ها نباشند ، خسارتی که از یک خطر و آسیب در صنعت نفت به وجود می آید ، همانند سودهایی که از صنعت نفت به دست می آید بسیار زیاد است. در نتیجه حضور بیمه ها در این زمان و رها ساختن مسئولان از خطرات و خسارت های موجود می تواند بسیار مؤثر باشد.

بیمه هایی که ارمزوه در بسیاری از رشته های بیمه ای با کمبود مشتری هستند ، اما از طرفی دیگر به دلیل پر مشتری بودن برخی رشته های دیگر باید ضرر پس بدهند. نباید این فرصت را می تواند اوضاع را تغییر دهد از دست بدهند. زیرا یک سرمایه ای در جلوی پای آن قرار داده شده که باید با تلاش بیشتر آنها به دست آورند نه اینکه با اختیار خود از دست بدهند. بحران مالی روز به روز به آنها فشار بیشتری خواهد آورد ، در نتیجه باید یک روزنه ی امیدی وجود داشته باشد تا مشکلات را کمی کمتر کند.

در صنعت نفت یکی از بیمه های رایج مورد استفاده می تواند بیمه مهندسی باشد علاوه بر آن می توان به بیمه ی باربری که مخصوص نفتکش ها و کشتی های مختلف و . . . می باشد هم اشاره نمود ، اما این بیمه با نرخ پایینی که دارد حتی از نظر بیمه گذاران هم مورد بررسی قرار می گیرد که آیا واقعا این حق برای چنین بیمه ی بزرگی در نظر گرفته شده است. در حالی که خسارت های موجود از فعایت های نادرست مهندسی می تواند فجایع بزرگ مالی را برای شرکت های بیمه ای به وجود بیاورد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: