به دلیل با منفعت بودن حوزه نفت و گاز در کشور بسیاری از افراد و شرکت‌های مربوطه تمایل دارند تا بتوانند بهترین خدمات خود را در رابطه با این صنعت به نمایش بگذارند. صنعت بیمه کشور هم از این قاعده مستثنی نبوده و تمایل دارد تا در نمایشگاه مربوط به نفت و گاز و پالایش و پتروشیمی شرکت نماید. این نمایشگاه از 16 اردیبهشت تا 19 اردیبهشت دایر است و تنها در یک فرصت سه روزه شرکت‎ها می‎توانند دستاوردهای خود را در این زمینه به نمایش بگذارند تا عموم مردم در حین بازدید از نمایشگاه با آنها روبه رو شوند.

حضور شرکت‎های بزرگ بیمه در نمایشگاه نفت

از بین شرکت‌های مربوط به صنعت بیمه تنها به برخی از موارد اشاره می‌نماییم که قصد دارند در این نمایشگاه شرکت به عمل آورند. یکی از معروف‌ترین شرکت‌ها، شرکت بیمه آسیا از نامدارترین شرکت‌های مربوطه در زمینه صنعت بیمه است. به عنوان یک شرکت بزرگ قصد دارد تا فعالیت‌های خود را در این زمینه به همگان نشان دهد.

بیمه در همه زمینه‌ها از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و از جمله پالایش و پالایشگاه‌ها برای حفاظت از محصولات و جلوگیری از ضررهای مختلف در زمینه حوادث ناشی از کار در این صنایع، آمادگی خود را در جایگاهی که مخصوص به این شرکت می‌باشد، اعلام داشته است. بیمه، زمینه و خدماتی را که در حال حاضر در دسترس دارد به مردم معرفی و اگر سؤالاتی در خصوص مزایا و قیمت داشته باشند به آنها پاسخ داده می‌شود.

نفت

همانگونه که می‌دانید شرکت بیمه آسیا یکی از پر افتخارترین شرکت‌های مربوطه در زمینه صنعت بیمه ایران می‌باشد که قصد دارد تا در این نمایشگاه به فعالان نشان دهد که این شرکت حتی در حوزه صنعت نفت کشور هم خدماتی جهت ارائه به هموطنان عزیز در دست دارد.
در زمینه نفت و گاز سرمایه گذاران بسیاری وجود دارند اما باید فرصت‎های مختلف به آنها نشان داده شوند تا بتوانند در این عرصه سرمایه‎گذاری کرده و آنچه لزوم دارد اتفاق بیوفتد. ما طرح‎های بسیار مفید و پرسودی را داریم که تنها با ارائه اجمالی برخی از خصوصیات و مزایا می‎توانیم سرمایه‎گذاران خارجی و داخلی بسیاری را به سمت خود جلب نماییم. این نمایشگاه زمان بسیار خوبی است تا بتوانیم همه گزینه‎ها را در کنار هم جمع کرده و اطلاعات لازم و مراحل و محصولات و خدمات را برای آنها شرح دهیم.

همچنین در زمینه صنعت بیمه می‎توان گفت که بیمه‎های دیگر همچون بیمه ملت و بیمه نوین هم دست به کار شده و غرفه‎ای را برای خود انتخاب نموده‎اند تا همچون بیمه آسیا بتوانند خدمات مختلف بیمه‎ای که دارند را به معرض نمایش بگذارند. همچنین افراد بسیار مجرب و دانا در این غرفه‎ها قرار دارند تا در خصوص جزئیات طرح‎های بیمه‎ای خود در صنعت نفت بتوانند توضیحاتی را برای شما انجام دهند.

می‌توان چنین ذکر کرد که نمایشگاه مربوطه می‎تواند مکان خوبی بین فروشندگان بیمه و همچنین خریداران بیمه در یک جا به چند صورت باشد که بر اساس سلیقه افراد می‌توانند از غرفه‌های مربوط به خدمات بیمه‌ای بازدید کرده و هر کدام را که می‌پسندند انتخاب نموده و مراحل اولیه کار را انجام دهند. سپس برای تکمیل کارها در زمانی مقرر به شرکت مربوطه مراجعه کرده و سایر اعمال را انجام دهند.