همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

بیشترین تصادفات و آسیب های شدید مربوط به موتورسوارانی می باشد که کلاه ایمنی ندارند و با سرعت در خیابانها ویراژ می دهند. رانندگان دارای اتومبیل داشتن بیمه ی شخص ثالث را وظیفه ی خود می دانند چون می دانند که تصادف یک اتفاق است و ممکن است در هر جایی و هر حالتی که باشید ، حتی اگر سرعت مطمئنه هم داشته باشید بر اثر خطای عابرپیاده یا خطای یک فرد موتورسوار این تصادف رخ دهد و منجربه آسیب آن شخص شود.
اما از سوی دیگر موتورسواران هم باید احتمال چنین اتفاقی را بدهند و به همین دلیل باید موتورسیکلت خود را به بیمه شخص ثالث مجهز کنند تا اگر تصادفی رخ داد نگران جبران خسارت نباشند. نباید این تصور وجود داشته باشد که چون وسیله ی من یک موتور است و کمتر جا می گیرد به راحتی می توانم شرایط را کنترل کرده و از کنار افراد عبور کنم ، اما چنین تصوری در زمانی که یک بچه به دنبال توپ خود به داخل خیابانی که شما به منزله ی خلوت بودن آن با سرعت در حال عبور هستید ، دیگر صدق نخواهد کرد.

موتورسیکلت

موتورسیکلت

به همین منظور برای تشویق افرادی که موتورسیکلت دارند یک بخشودگی فوق العاده بی نظیر به صورت 100 درصدی در نظر گرفته شده است . این بخشودگی مخصوص کسانی است که موتورسیکلت آنان بیمه شخص ثالث ندارد و بدین ترتیب می توانند اقدام به خرید این بیمه ضروری برای هر وسیله نقلیه کنند.

در همین راستا روابط عمومی بیمه معلم ، سیاوش کمندی با ابراز خرسندی از بخشش ۱۰۰ درصدی مبلغ جریمه موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه شخص ثالث گفت: این اقدام باعث خرید بیشتر بیمه نامه شخص ثالث از سوی موتورسواران خواهد شد.

همچنین ببینید :  پاسخ به سوالات متداول شما در خصوص بیمه شخص ثالث

این پیشنهاد که وجود بخشودگی در جریمه ها می تواند تا حدود زیادی منجربه جلب رضایت موتورسیکلت سواران بشود توسط بانک مرکزی ارائه گردید. هدف از این امر تنها جلوگیری از خطرات بسیار موجود برای موتورسیکلت سواران فاقد بیمه می باشد.

بیمه شخص ثالث در واثع تنها بیمه ای است که برای دارندگان وسیله های نقلیه یک حالت اجباری دارد و در صورتی که بدون تمدید آن اقدام به رانندگی شود می تواند جریمه سنگینی را به همراه داشته باشد و از راننده ی چنین وسیله ای از سوی نیروی پلیس راهنمایی رانندگی به عنوان یک متخلف تلقی می شود . اگر کمی بیشتر به این موضوع بیاندیشیم متوجه خواهیم شد که پرداخت حق بیمه ی جزیی با پرداخت خسارتی که در یک حادثه غیر قابل پیش بینی صورت می گیرد ، قابل قیاس نخواهد بود.

منبع:
http://bina.ir/