بیشترین تصادفات و آسیب‌های شدید مربوط به موتورسوارانی می‌باشد که کلاه ایمنی ندارند و با سرعت در خیابانها ویراژ می‌دهند. رانندگان دارای اتومبیل داشتن بیمه شخص ثالث را وظیفه خود می‌دانند. چون می‎دانند که تصادف یک اتفاق است و ممکن است در هر جایی و هر حالتی که باشید، حتی با سرعت مطمئنه هم بر اثر خطای عابرپیاده یا خطای یک فرد موتورسوار این تصادف رخ دهد و منجربه آسیب آن شخص شود.

تفکری اشتباه در خصوص موتور سیکلت

اما از سوی دیگر موتورسواران هم باید احتمال چنین اتفاقی را بدهند و به همین دلیل باید موتورسیکلت خود را به بیمه شخص ثالث مجهز کنند تا اگر تصادفی رخ داد نگران جبران خسارت نباشند. نباید این تصور وجود داشته باشد که چون وسیله من یک موتور است و کمتر جا می‎گیرد به راحتی می‎توانم شرایط را کنترل کرده و از کنار افراد عبور کنم. چنین تصوری در زمانی که یک بچه به دنبال توپ خود به داخل خیابانی که شما به منزله خلوت بودن آن با سرعت در حال عبور هستید، دیگر صدق نخواهد کرد.

موتورسیکلت

به همین منظور برای تشویق افرادی که موتورسیکلت دارند یک بخشودگی فوق العاده بینظیر به صورت 100 درصدی در نظر گرفته شده است. این بخشودگی مخصوص کسانی است که موتورسیکلت آنان بیمه شخص ثالث ندارد و بدین ترتیب می‎توانند اقدام به خرید این بیمه ضروری برای هر وسیله نقلیه کنند.

بیمه شخص ثالث موتور سواران

در همین راستا روابط عمومی بیمه معلم، سیاوش کمندی با ابراز خرسندی از بخشش ۱۰۰ درصدی مبلغ جریمه موتورسیکلتهای فاقد بیمه نامه شخص ثالث گفت: این اقدام باعث خرید بیشتر بیمه نامه شخص ثالث از سوی موتورسواران خواهد شد.

این پیشنهاد که وجود بخشودگی در جریمه‎ها می‎تواند تا حدود زیادی منجر به جلب رضایت موتورسیکلت سواران بشود توسط بانک مرکزی ارائه گردید. هدف از این امر تنها جلوگیری از خطرات بسیار موجود برای موتورسیکلت سواران فاقد بیمه می‎باشد.

بیمه شخص ثالث در واثع تنها بیمه‎ای است که برای دارندگان وسیله‎های نقلیه یک حالت اجباری دارد و در صورتی که بدون تمدید آن اقدام به رانندگی شود می‎تواند جریمه سنگینی را به همراه داشته باشد و از راننده چنین وسیله‎ای از سوی نیروی پلیس راهنمایی رانندگی به عنوان یک متخلف تلقی می‎شود. اگر کمی بیشتر به این موضوع بیاندیشیم متوجه خواهیم شد که پرداخت حق بیمه جزئی با پرداخت خسارتی که در یک حادثه غیر قابل پیش بینی صورت می‎گیرد، قابل قیاس نخواهد بود.

منبع:
http://bina.ir/