همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

کارگران اقشار ضعیفی از جامعه هستند که همواره علاوه بر مخاطرات مختلف محیطی در حیطه ی شغلی هم تحت خطر قرار دارند.

کارگران همانند کارمندان و سایر نیروها در حال فعالیت در جامعه هستند و بسیاری از کارهای مهم هم به آنها واگذار می شود ، از این رو باید تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته شود ، متأسفانه این تسهیلات برای آنها در نظر گرفته نمی شود. تسهیلاتی که باید به آنها توجه شود در زمینه ی مسکن و بخصوص بیمه این افراد می باشد. بیمه ای که باید به صورت دقیق پرداخت شود.

مشکلات مسکن و بیمه در کارگران

این اقشار در زمره ی اقشاری هستند که هر لحظه نیاز به پول دارند و به همین دلیل باید سریعا نسبت به رسیدگی به وضعیت آنها اقداماتی انجام شود. فردی که به صورت روزمزد نیست می تواند با مشکلات زندگی خود کنار بیاید اما افراد معمولی چنین حالتی را ندارند. هر روز نیاز است تا هزینه هایی را خرج کنند که بدون داشتن منبع درآمدی ، درآوردن این هزینه ها امکان پذیر نیست. نیروی انسانی فعال موجود می باشد اما باید توجه داشته باشید که این نیرو برای افزایش انگیزه کاری خود نیاز دارند تا از نظر این تسهیلات از سوی دولت نیز حمایت شوند.

مشکلات مسکن و بیمه در کارگران

بررسی ها نشان می دهد که درصد آمارهای فوتی در خصوص کار به این قشر تعلق دارد. این درصد در حدود هفت درصد می باشد که درصد قابل توجهی خواهد بود و باید مورد پیگیری قرار گیرد. در حدود نصف این میزان در زمینه ی شغلی کارگری ساختمان مشغول بوده اند که رقم قابل توجهی می باشد. این کارگران همواره در مخاطرات بسیار زیادی هستند و میزان از کار افتادگی آنها به دلیل سقوط از ساختمان هم رقم بالایی می باشد. پس حداقل ترین وظیفه ی مسئولان قرار دادن بیمه ای مناسب برای آنها می باشد تا بتواند این مشکلات را از سر راه بردارد.

همچنین ببینید :  تناسب بین حق بیمه و خدمات درمانی

مشکلات مسکن و بیمه در کارگران

کارگران بیمه می شوند اما هیچ یک از آنها از بیمه خود رضایتی ندارند. حتی برخی از آنها نیز در محدوده ای قرار دارند که از زمان اقدام برای بیمه آنها در حدود هفت سال می گذرد. پس از طی شدن این هفت سال هنوز هم خبری از بیمه شدن آنها نیست. طرح های مختلفی به دولت پیشنهاد می شود تا از آن طریق بتوانند به این مشکلات خاتمه دهند. یکی از مهم ترین پیشنهادات به دولت در زمینه ی اعطای مسکن کارگران می باشد. برای این مسکن ، مسکن های مهر در نظر گرفته شده است. آمارها نشان می دهد که در حدود نیمی از این کارگران مسکنی ندارند . البته نداشتن مسکن به معنای بی خانمی نیست بلکه این درصد از آنها اجاره نشین هستند و از پس هزینه های موجود برنمی آیند.

نظر شما درباره مشکلات مسکن و بیمه در کارگران چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: