همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

مرخصی استعلاجی همانگونه که از نام آن مشخص است به دلیل وجود یک بیماری گرفته می شود. این فرد خود نمی خواهد که عمدا بر سر کار نیاید بلکه شرایط به گونه ای است که نمی تواند در محل کار خود حاضر شده و کار را با دقت تمام انجام دهد. در صورتی هم که فرد به اجبار بر سر کار حاضر باشد ، خطاهای بزرگی را انجام خواهد داد که نبود و استراحت وی در منزل بیشتر از بودن و افزایش حجم کاری در نظر گرفته می شود.

برخی از کارمندان دولت به دلیل سال ها پشت میز نشستن از نظر ستون فقرات دچار مشکل می شوند و همین مشکلات مانع از آن می شود که بر سر کار حاضر شوند یا ابتلای فرد به بیماری صعب العلاجی همچون سرطان نیاز به صرف زمان طولانی برای درمان دارد. وجود جلسه های شیمی درمانی و عوارض و خستگی های پس از آن فرد را از کار کردن باز می دارد. در این شرایط فرد مجبور است که از مرخصی استعلاجی بهره ببرد.

البته استفاده از مرخصی استعلاجی خود نیازمند یک سری شرایط است. شرایط استفاده از آن بدین گونه است که بیماری فرد و همچنین بستری شدن وی در بیمارستان یا استراحت مطلق در منزل باید مورد تأیید پزشک قرار گیرد ، در غیر این صورت برای یک سرماخوردگی ساده مرخصی استعلاجی استفاده نخواهد شد. مرخصی استعلاجی به این معنا است که فرد در دوران بیماری به سر می برد و نیاز به استراحت در منزل دارد ، بیمه و حقوق وی در طی این دوران همچون زمانی که بر سر کار حاضر بود در نظر گرفته خواهد شد و هیچ کمی و کاستی صورت نخواهد گرفت.

همچنین ببینید :  بازاریابی بیمه و آشنایی با مفاهیم لازم در این زمینه ( قسمت 2)

مرخصی استعلاجی

در مواردی که فرد زیر نظر یک کارفرما در حال کار باشد شرایط کمی فرق دارد. در این وضعیت بیماری فرد باید توسط پزشکان تأیید شده باشد. بیماری واقعا ناتوان کننده باشد و فرد در جایی مشغول به کار نباشد . به دلیل خطاهای قبلی در طی این دوران از کار کردن منع نشده باشد. بطورکلی می توان مرخصی استعلاجی و استفاده از مزایای آن را اینگونه ترسیم کرد که یک فرد در حال کار است و در همان حین کار یا زمانی که به منزل می رود دچار بیماری شده باشد ، این بیماری در روز اول به او فشار نیاورده باشد اما روز به روز وی را ناتوان تر کند و به گونه ای باشد که شخص را خانه نشین کند. این شخص تا زمانی که توانایی کار کردن را داشته به وظیفه ی خود عمل کرده و این موضوع برای کارفرما یا رئیس مربوطه اثبات شده است ، اما به ناگهان اتفاقی رخ داده که شخص نمی تواند به کار برای مدت کوتاهی ادامه دهد.

اما کسانی که به بهانه های مختلف از مرخصی استعلاجی استفاده کرده و در خانه مشغول به استراحت هستند استحقاق چنین مزایایی را نخواهند داشت. پزشک پس از معاینه متوجه خواهد شد که مشکل این فرد تنها خستگی از محیط کار است و به همین دلیل مرخصی استعلاجی برای این گونه افراد به تصویب نخواهد رسید.

همه ی موارد مزایای بیمه در دوران بیماری از همان روزی که فرد دچار بیماری شده است در نظر گرفته می شود بغیر از مواردی که مشکل جدی نبوده و به صورت سرپایی و سریع درمان صورت گرفته اما شرایط فرد به گونه ای بوده که تا چند روز بعد به دلیل دردهای پی در پی توانایی کار کردن را ندارد، در اینگونه موارد از روزی چهارم این مزایا در نظر گرفته خواهد شد.

همچنین ببینید :  بررسی مشکلات بیمه ای مردمی و راه حل های پیشنهادی در خصوص آنها ( قسمت 2)

در مواردی که طول دوره ی بیماری بسیار زیاد نیست اگر یک پزشک تأیید کند این مرخصی انجام می شود. اما اگر طول درمان این شخص در حدود دو هفته إلی شصت روز باشد در مواردی که بیمه تأمین اجتماعی مدنظر باشد باید یک پزشک مربوط به همین سازمان تأیید را انجام بدهد. اما در مواقعی که فرد بیماری سختی را دچار شده است و طول دوره ی درمانی و استراحت آن بیشاز این میزان باشد نیاز به تأیید شورای پزشکی خواهد داشت.