همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

بر اساس قانون مدیر هیئت مدیره ساختمان های مختلف ، اعم از اداری و غیر اداری ، مسکونی ، تجاری ، ساختمان مربوط به پزشکان ، برای به کار گرفتن افراد مختلف ؛ همچون نظافت چی راهرو و حیاط ، تعمیرکار برق و آب و شوفاژ و . . . کارفرما تلقی می شوند و چنانچه در حین کار برای این افراد اتفاقی رخ دهد ، تنها مسئول و فردی که باید دیه وی را پرداخت نماید ، مدیر هیئت مدیره ساختمان می باشد.

بیمه مسئولیت مدنی مدیر در حقیقت برای همین موارد بیمه مدیر هیئت مدیره ساختمان ها می باشد و در طول سال تا حداکثر پنج بار می تواند پرداختی داشته باشد. میزان حق بیمه متوجه تمامی افراد و واحدهای ساختمان ها می شود و این حق بیمه باید در بین واحدها تقسیم شود. در نهایت اگر برای فردی اتفاقی رخ دهد ، بیمه مسئولیت مدنی مدیر ، تمامی هزینه ها را تقبل خواهد کرد. برخی از قوانین و مسئولیت های دیگر برای مدیر هیئت مدیره ساختمان وجود دارد که در ادامه برای شما بیشتر شرح داده می شود.

مدیر هیئت مدیره ساختمان

تصور برخی از افراد این است که مدیر هیئت مدیره ساختمان تنها این وظیفه را دارد که ماه به ماه شارژ را محاسبه کرده و هماهنگی های لازم را با نظافت چی انجام دهد. اما در اصل این بخش کوچکی از مسئولیت وی می باشد. در ماده ی 14 آپارتمان نشینی به این موضوع پرداخته شده که مدیر هیئت مدیره ساختمان باید کل ساختمان را در برابر خسارت های ناشی از آتش سوزی بیمه کند. اگر چنین کاری صورت نگیرد مدیر مربوطه مسئول این اتفاق است و باید خسارت را بپردازد.

همچنین ببینید :  بیمه های مسئولیت در چه اقشاری قابل استفاده می باشند؟

یکی از قوانین دیگر برای اهالی ساختمان این است که خانه و وسایل د را در برابر آتش سوزی بیمه کنند. اما آنها در صورت انتقال آتش سوزی به سایر همسایه ها هم نیز مسئول هستند و باید خسارت های وارده را پرداخت نمایند. اما اگر از الحاقیه ماده 13 قانون آپارتمان نشینی بهره گیرند ، در آنجا پرداخت خسارت به همسایه ها هم به عنوان بیمه مسئولیت همسایه ها به بیمه واگذار می شود ، اما فرد باید ماهانه یا سالانه ، مبلغ بیشتری را پرداخت نماید.

ما در این مطلب قصد داشتیم تا امورو قوانین بسیار مهم برای مسئولیت مدنی یک مدیر را به شما یاد آوری یا آموزش دهیم که با اطلاع از امور مدیریت را تقبل نمایید. بدین صورت هیچ مدیری اگر در ابتدا قوانین را بشناسد و با بیمه های مختلف هم آشنایی داشته باشد در میانه راه نمی ایستد و به راه ادامه می دهد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: