همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

متأسفانه هنوز هم برخی از هموطنان ما از بیمه برخوردار نیستند و این عامل موجب شده تا هزینه های درمانی آنها نیز به صورت آزاد محاسبه گردد. بیمه ایرانیان در این زمینه کمک کننده خواهد بود.

بیمه های مختلفی در ایران وجود دارد که می توان از آنها بهره برد ، این بیمه های مختلف که مخصوص افراد بدون بیمه می باشد بیمه سلامت نام دارد که با دفترچه های مختلف ارائه خدمت می دهند. یکی از این دفترچه های بیمه را می توان به بیمه ایرانیان نسبت داد. بیمه ایرانیان هم تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد ، این بیمه نیز قوانین خاص خود را  دارد که باید فرد متقاضی بیمه این شرایط را به صورت کامل پذیرش کند. در ادامه به مهم ترین شرایط بیمه ای برای بیمه ایرانیان اشاره خواهیم کرد.

شرایط قبول شدن در بیمه ایرانیان

در ابتدا فردی که تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار می گیرد فردی خواهد بود که هیچ نوع پوشش بیمه ای برای او تعریف نشده باشد. پس از آن می توان گفت که این فرد باید حتما دارای فرزند و زن باشد. البته داشتن زن یعنی متأهل بودن شرط اصلی محسوب می شود ، پس داشتن فرزند الزامی نیست. اما اگر فرزندانی برای این خانواده وجود دارد که سن آنها به زیر 18 سال می رسد باید در نظر داشته باشد که باید همگی آنها نیز بیمه شوند ، فرقی ندارد پسر باشد یا دختر ، اما پس از 18 سال معمولا سرپرست خانوار نمی تواند فرزند پسر را تحت پوشش بیمه خود قرار دهد ، اما دخترها می توانند تحت پوشش قرار گیرند مگر آنکه توسط بیمه ای دیگر حمایت شوند.

همچنین ببینید :  شرایط عضویت در بیمه روستایی

شرایط قبول شدن در بیمه ایرانیان

در صورتی که سرپرست یک خانواده از بیمه ای دیگر استفاده کند ، نیاز است تا تمامی افراد تحت پوشش او نیز از همان بیمه بهره ببرند. بنابراین نمی توان هریک از اعضای خانواده برای پوشش بیمه ای خاص ترغیب نمود ، زیرا همه ی آنها برای استفاده از بیمه ایرانیان باید تحت پوشش همین بیمه باشند.

اما اگر اعضای خانواده یک فرد که سرپرست می باشد تاکنون تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار داشته اما از این پس در سن بالای هجده سال به سر می برد نیاز است تا هرچه سریع تر اقداماتی برای بیمه کردن او در نظر گرفته شود ، این اقدامات می تواند شامل بیمه ای تک نفره باشد. حتی اجازه ی استفاده از این بیمه برای کارکنان دولتی هم وجود دارد اما به شرطی که از دفترچه قبلی خود استفاده ای نکنند و دفترچه بیمه ایرانیان را تقاضا دهند. معمولا در زمانی که برای آنها مرخصی بدون حقوق در نظر گرفته می شود این بیمه کارا خواهد بود.

شرایط قبول شدن در بیمه ایرانیان

همواره در هر استانی برخی از بیمارستان ها با بیمه ایرانیان نیز طرف قرارداد هستند که حتی خدمات بستری هم در این بیمارستان ها نیز پیگیری و انجام خواهد شد. در خصوص نوزادان به دلیل آنکه در روزهای ابتدایی تولد معمولا شرایط برای گرفتن دفترچه بیمه وجود ندارد بیمه ایرانیان برای رفاه حال هموطنان عزیز اجازه ی استفاده از دفترچه بیمه مادر که تحت پوشش این بیمه می باشد را برای مدت یک ماه قطعی می داند و تمامی هزینه ها تا آماده شدن دفترچه اصلی در آن نوشته می شود. اگر قصد دارید تا از هزینه نهایی برای یک نفر در طول سال اطلاع داشته باشید باید در جریان باشید که در حال حاضر این هزینه در حدود دویست و شصت و چهار هزار تومان می باشد و در سال های مختلف نیز متفاوت خواهد بود.

همچنین ببینید :  بیمه تکمیلی معلمان و همچنین رسیدگی به دیگر مشکلات آنان

نظر شما درباره شرایط قبول شدن در بیمه ایرانیان چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

http://tnews.ir/%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b8%d8%b1%d9%87/2187112775430.html#%d8%b4%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b7-%d8%a7%d8%ae%d8%b0-%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1%da%86%d9%87-%d8%a8%db%8c%d9%85%d9%87-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%a7%d9%86

 

 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: