همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

بیمه ی شخص ثالث یکی از ضروری ترین بیمه ها برای اتومبیل محسوب می شود. در صورت عدم تمدید و یا نداشتن این بیمه برای خودرو ، راننده بعنوان یک متخلف مطرح می شود. بیمه شخص ثالث چاقوی دو لبه است. شما باید حق بیمه ی خود را به صورت سالانه یا ماهیانه پرداخت کنید و در ازای این کار تخفیفات و ضرراتی هم برای شما تعیین شده است. اگر در طول این یک سال شما هیچ جریمه ای نشوید و هیچ تصادفی هم مرتکب نشده باشید باید 70 درصد از مبلغ اصلی شما کسر شود. این یک تخفیف از سوی بیمه ی شخص ثالث برای جذب افراد می باشد. اما در صورتی که توسط پلیس جریمه بشوید به میزان 20 تا 100 درصد جریمه را باید پرداخت کنید. سعی کنید که از کوپن های بیمه در زمانی که می توانید خودتان از جیب اقدام به پرداخت حق خسارت کنید ،استفاده نشود. زیرا هدر رفتن و استفاده از آن به معنای پرداخت 70 درصد پول بیشتر است. معمولا تصادفاتی که زیر 200 هزار تومان خرج به بار آورد هیچ بیمه ای آن را تقبل نمی کند و شما باید آن را پرداخت کنید.
اما از این مزایا و معایب بیمه ی شخص ثالث برخی از رانندگان به صورت نادرستی استفاده می کنند. در ادامه قصد داریم که طرز صحیح استفاده از این بیمه را به شما آموزش دهیم.

شخص ثالث

اگر تصادف شما به صورت کاملا بی خطر باشد و تنها آسیب جزئی به ماشین شما یا طرف مقابل وارد شود و شما هم مقصر باشید به نفع شماست که این هزینه را از جیب پرداخت کنید تا از تخفیف سالیانه برخوردار شوید. همیشه عدد 294 هزار تومان را به خاطر داشته باشید، اگر بالاتر بود از طریق بیمه اما اگر پایین تر بود از طریق خودتان پرداخت کنید. نباید در زمان تصادف از داد و بیداد طرف مقابل خود بترسید. کمی آرامش داشته باشید و خوب فکر کنید که هزینه ی یک سپر تازه یا یک گلگیر تازه کمتر از پرداخت حق بیمه ی بیشتر است.
هر سال که از این تخفیف بیمه ی شما بگذرد میزان پرداخت خسارت از جیب هم بالاتر می رود و تخفیف شما بیشتر می شود. اگر از کوپن بیمه ی خود استفاده کنید ضررهای بیشتری خواهید دید. زیرا در سالهای بعد در هنگام تمدید بیمه شما باید هزینه ای را پرداخت کنید که بعنوان جریمه محسوب می شود علاوه بر آن از تخفیف زیادی که سال به سال بیشتر می شود نیز محروم می شوید.