برای آنکه شرکتی بتواند سرمایه‌های خود را حفظ کند نیازمند آن است که اهدافی را تعیین و برای رسیدن به آنها تلاش نماید. بیمه سامان هم در همین زمره همین دسته می‌باشد. این بیمه تا امروز توانسته استاندارهای زیادی را کسب نماید و بر پایه اصول اخلاقی به کار و جذب مشتری بپردازد.

اهداف در خور تقدیر بیمه سامان

این شرکت در اهداف خود افزایش مراودات بین‌المللی و تعامل با دیگر کشورها، جلب مشتری‌های بیشتر و وفادار و ارائه تخفیفات به آنها، رفع هرگونه بدهکاری به افراد و شرکت‌های مختلف و به خصوص مردم، ایجاد محصولاتی کاملا خاص و نو برای جلب افراد، در دست گرفتن بازار بیمه، اخلاق مشتری‌مداری و برخورد با مشتری و همچنین اخلاق در فروش بیمه و . . . همه و همه در خط مشی‌ها و اهداف بلند مدت بیمه سامان جای دارد.

این بیمه می‎خواهد آنچه در خور شان مردم عزیز ایران است را با درستکاری و دور اندیشی به آنها تقدیم نماید. شاید کمتر شرکتی به دنبال چنین هدفی بوده باشد.
اما برای آنکه بیمه سامان بتواند به چنین اهدافی برسد، کمک برخی از شرکت‌ها در آن بی تأثیر نخواهد بود.

یاری دهنگان بیمه سامان

شرکت‌های عمده‌ای که سهم عظیمی در موفقیت بیمه سامان داشته‌اند عبارتند از:
قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیاء، سازمان فضایی ایران، شرکت هنکل پاک وش، شرکت پایانه‌های نفتی ایران، شرکت نستله ایران، شرکت صنایع آب معدنی، شرکت شیمیایی بهداشت، شرکت پوشش گستر لیا، شرکت دنیای آرایش، شرکت شیمیایی بهداد، شرکت گلدیران، سامسونگ ، بارز و . . .
اما در این بین برخی شرکت‌های دیگر هم بودند که هرچند سهم کمتر اما مهمی را داشته‌اند که از بین آنها می‎توان به شعبه شیراز که توسط افراد این سرمایه گذاری‎ها صورت گرفته بود اشاره نمود:

سامان

رستوران شرزه، مجموعه گردشگران، مجموعه آموزشی علوی؛ شرکت گچ ماشینی، شرکت سیمان فارس نو، شرکت عدالت گستر و . . .
فرقی ندارد که یک شرکت باشد یا یک فرد سرمایه گذار باشد، مهم این است که همه این افراد وظیفه خود دانستند تا بتوانند قدمی در راه تحقق آرمان‎های بیمه سامان بنهند و با این قدم به مردم ثابت کنند که این شرکت تنها نیست و پشتوانه‎ای بزرگ در خدمت آن قرار دارد.

بیمه سامان هم ضمن تشکر مفتخر است اعلام بدارد که با کمک و حمایت‎های افراد درصد زیادی از اهداف این شرکت تحقق یافته و هر ساله لوح‎ها و جایزه‎های بسیاری هم به آن تقدیم می‎شود. این که یک شرکت خصوصی بتواند به مدت چندین سال بی وقفه و بدون هیچ بدعهدی کار انجام دهد واقعا شایسته تقدیر است.