همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

امروز 18 اردیبهشت روز جهانی تالاسمی می باشد و به همین مناسب بررسی از مشکلات مربوط به بیماران تالاسمی انجام گرفته است که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

تالاسمی نوعی کم خونی ارثی می باشد که بخصوص در مناطق شمالی کشور ما نیز درصد زیادی از آنها وجود دارد. بیمارانی که به این بیماری مبتلا هستند ، در اکثر موارد نیاز دارند تا تزریق ماهانه یا هر دو هفته یکبار خون برای آنها انجام شود و علاوه بر آن از دارویی به نام دسفرال برای طبیعی نگه داشتن میزان آهن خون نیز استفاده خواهند کرد.

روز جهانی تالاسمی و خدمات بیمه ای

در بیمارانی که از این بیماری رنج می برند دسته های مختلفی وجود دارد ، برخی از آنها به نوع شدید آن دچار هستند که تالاسمی ماژور نام دارد ، دسته ای دیگر به نوع خفیف تر یعنی تالاسمی مینور مبتلا می باشند ، نوع دیگری از آنها وجود دارد که حالت بینابینی دارند و دسته ی دیگر از آنها هم دارای اختلال در شکل گلوبل های قرمز می باشند که با نام سیکل سل از آنها یاد می شود. تنها مصرف به موقع داروهای خوراکی می تواند دوز آن را در بدن در تعادل نگه داشته و تا درصد زیادی از علائم مربوطه بکاهد. در این صورت عوارض مربوط به بیماری نزد بسیار کاهش خواهد یافت.

روز جهانی تالاسمی و خدمات بیمه ای

در بیماران تالاسمی ماژور در کنار این داروها تزریق به موقع خون نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشید. متأسفانه بیمه ها بیشترین حمایت خود را از بیماران تالاسمی ماژور انجام می دهند در حالی که بیماران دیگری هم وجود دارند که نیاز به توجه دارند و از جمله آنها میتوان به سه دسته ی دیگر تالاسمی هم اشاره کرد. وجود حمایت بیمه ای از دارو تا خدمات بستری و .. . کمک بسیار زیادی در کاهش هزینه ها دارد. این بیماری خونی در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که در زمان کوتاه بار اقتصادی زیادی بر دوش خانواده باقی خواهد گذاشت.

همچنین ببینید :  پرداخت مالیات به جای دریافت مالیات

یکی از برنامه های بسیار مهم که می تواند در زمینه ی بیمه ای و هزینه ها نیز کمک یار خانواده باشد ایجاد مراکزی در هر استان خواهد بود که در این مراکز تمامی خدمات از مشاوره تا درمان و . . . برای بیماران تالاسمی انجام شود و بیماران مرکز جامع سلامت خود را بشناسند و برای سایر درمان های خود به آنجا نیز مراجعه نمایند. این مراکز می تواند توسط دانشگاه های علوم پزشکی و زیر نظر وزارت بهداشت مدیریت شود و با همکاری بیمه ها به این خدمات خوب  به این خدمات خوب نیز نایل شوند.

روز جهانی تالاسمی و خدمات بیمه ای

در این مراکز پزشک ، پرستار ، مشاور ، مراقبین سلامت حضور دارند و هر مشکلی که برای یک بیمار تالاسمی وجود داشته باشد را در سریع ترین زمان ممکن حل خواهند کرد. در این مرکز همچنین مشاوره ای جلوگیری از تولد یک نوزاد ماژور نیز انجام خواهد گرفت. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که آزمایش های پی ان دی 1 و 2 از اصلی ترین راه ها برای پیشگیری می باشد که با وجود بالا بودن هزینه ها باید به نحوی انجام شود.

نظر شما درباره روز جهانی تالاسمی و خدمات بیمه ای چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

http://tnews.ir/%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%86%db%8c%d9%88%d8%b2/e7ad110723048.html#%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a8%db%8c%d9%85%d9%87-%d9%87%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%b3%d9%85%db%8c-%d9%87%d8%a7

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: