همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

بیمه شخص ثالث که بعنوان عمومی ترین بیمه در بین رانندگان می باشد ، سال به سال با تغییر قیمت مواجه است. گاهی این تغییر به سقفی می رسد که برای برخی از خانواده پرداخت این میزان حق بیمه مشکل است. با این وجود باز هم در سال آینده ، قیمت بیمه شخص ثالث بر اساس افزایش قیمت میزان خسارت ، افزایش یافت. یعنی بیمه در کشور تا سقف بیشتری از خسارت را قبول کرده و هزینه ی خدمات درمانی را پرداخت خواهد کرد.

بر اساس تغییر قیمت در دیه ی تصادفات که در حدود 10.5 درصد نیز بوده است میزان بیمه شخص ثالث که باید از سوی بیمه شده پرداخت شود هم افزایش یافته است. این افزایش حق بیمه به همان میزان 10.5 درصد می باشد. این افزایش نرخ بیمه ای از طرفی می تواند باعث ترغیب افراد در جهت استفاده از بیمه شخص ثالث شود زیرا با یک تفکر ساده می توان به این نتیجه رسید که داشتن بیمه شخص ثالث از نداشتن آن و پرداخت آن میزان زیاد از دیه که می تواند کمرشکن باشد بسیار بهتر است.

دیه

اما با این افزایش رشد در قیمت بیمه شخص ثالث ، شرکت های بیمه ای با مشکل بزرگی دست و پنجه نرم می کنند زیرا هرچه میزان دیه و به طبع آن میزان بیمه بالاتر رود افراد بیمه شده کمتر می شوند. از طرفی تعهد بیمه در مقابل پرداخت حق خسارت و دیه های مختلف که چندین برابر حق بیمه افراد است ، همچنان ادامه خواهد داشت و حل نخواهد شد.

همچنین ببینید :  بیمه شخص ثالث و خداحافظی با مشکلات تنها با یک کد

نکته ی جالب این است که در سال گذشته نرخ بیمه شخص ثالث هیچ افزایشی نداشت و ثابت مانده بود ، اما با افزایش قیمت در زمینه های مختلف از جمله خدمات درمانی و. . . این افزایش قیمت در سال 96 نیز همچون دوسال قبل پابرجا خواهد بود.