همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

از نظر ارائه ی خدمت بیمه ی دندانپزشکی در حدود 4 تا 5 درصد می باشد و در حدود 95 درصد این خدمات در بخش خصوصی ارائه می شود. همانطور که گفته شد ، علت این تفاوت ، فرق سه برابری بین تعرفه های دولتی و خصوصی است. از طرفی در بخش خصوصی یکی از مهم ترین عوامل پیش رو ، استفاده از با کیفیت ترین مواد است که می تواند یک خدمت را برای چندین سال کاملا سالم نگه دارد ، اما در بخش دولتی چنین چیزی وجود ندارد.

تلاش هایی که برای کاهش هزینه ها دندانپزشکی و تشویق بیمه ها برای ورود به این عرصه از خدمات درمانی درمانی وجود دارد ، در حقیقت این است که پرداخت مردم به جای 92 درصد به 30 درصد برسد تا همچون سایر بیمه های خدمات درمانی و . . .، بیمه ی دندانپزشکی هم بتواند به عنوان یک کمک حالی برای مردم باشد. یکی از هدف هایی که در طرح تحول سلامت در نظر گرفته بود ، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن ، کلیه افراد زیر 14 سال و مادران باردار بود که تمامی خدمات به آنها ارائه می شد.

اما در حال حاضر این خدمات بسیار محدود است و در حد یک دندان کشیدن و جرم گیری و ویزیت معمولی می باشد. اما همانگونه که متوجه شدید اکثر مبالغ که مربوط به عصب کشی و اصلاح و ترمیم دندان ها می باشد ، در زیر پوشش بیمه ی دندانپزشکی قرار نگرفته است . یک چالش دیگر در این حوزه ، نگرش زیبایی و لوکس بودن برخی از اعمال اصلاحی همچون ارتودنسی و . . . می باشد. در صورتی که در کار دندانپزشکی به جز برخی از موارد ، تمامی کارهای دیگر در زمره ی خدمات حیاتی و با ارزشی قرار دارد که سلامت یک دندان را تضمین می نماید.

همچنین ببینید :  بیمه ایران و سقوط وی در رتبه توانگری

بیمه ی دندانپزشکی

یکی از توصیه هایی کخها و تشویق هایی که برای بیمه ها ارائه شده است ، این می باشد که آنها در راه پیشگیری قدم بگذارند که هزینه ای کمتر را در نظر دارد و برای آینده ی دندان ها و کاهش پوسیدگی و سایر بیماری های دندان بسیار مفید می باشد. یکی از طرح ها ، دولتی شدن خدمات پیشگیری مربوط به دهان درافراد زیر 18 سال می باشد تا بتوان بار بیماری و هزینه های آن را کم کرد.از جمله خدمات پیشگیری دندانپزشکی که در حال حاضر در شهر و روستا برای بچه های در سنین مدرسه در حال انجام می شود ، مربوط به فیشورسیلند ، وارنیش فلوراید ، فلوراید تراپی و . . . می باشد .

خوشبختانه یکی از موفقیت های بزرگ در طرح تحول سلامت خدمت به اقشار آسیب پذیر روستایی می باشد که در حدود 13 خدمت پیشگیری و درمانی در زمینه ی دندانپزشکی برای آنها رایگان انجام می شود. اما به طور کلی بیمه ی دندانپزشکی وابستگی کاملی به منابع دارد ، زمانی که منابع هر سال کمی اضافه می شود اما ما هنوز هم با نرم اصلی فاصله یزیادی داریم مسلما مشکلاتی هم در این زمینه رخ خواهد داد. تا زمانی که این منابع تأمین نشود به جرأت می توان گفت که بیمه ی دندانپزشکی در همین حال باقی خواهد ماند و تغییر زیادی در آن رخ نخواهد داد.