در ایران شرکت های بیمه ای مختلفی وجود دارد اما در هر صنف و رده شغلی که باشید چندین عضو از دیگر اعضا برتری دارند. این برتری به دلیل نوع کار و نظمی است که در روند کاری خود دارند و آنچه به آن عقیده دارند تنها و تنها جلب رضایت مشتریان می باشد. در بین شرکت های بیمه ای هم خبر از انتخاب 10 شرکت برتر به گوش همه گان رسید. در بین این 10 شرکت ، نام شرکت بیمه پارسیان ، نامی بود که به چشم می خورد. دلیل انتخاب این شرکت رشد صعودی و فزاینده ی موفقی بود که در بهره وری اقتصادی داشت. همین امر منجربه شد تا در بین 100 شرکتی که وجود دارند با اینکه نوظهور است در پله ی 69 قرار گیرد.

شرکت بیمه پارسیان از جمله موسسات بيمه غير دولتی محسوب می شود و در حال حاضر از بیشترین سهام داران این شرکت می توان به شرکت سرمایه گذاری تدبیر ، بانک پارسان و شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو اشاره نمود. این بیمه ی غیر دولتی از تاریخ 28 اردیبهشت سال 82 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون که در حدود 13 سال از فعالیت آن می گذرد رشد چشمگیری نسبت به سایر بیمه های موجود در ایران داشته است.

شرکت بیمه پارسیان هم اکنون از رشته های بیمه ای زیر را تحت پوشش خود قرار داده است:
بیمه ی آتش سوزی و حوادث ، بیمه ی زنان خانه دار ، بیمه ی خدمات درمانی ، بیمه عمر ، بیمه شخص ثالث و بیمه ی بدنه ، بیمه ی مهندسی ، بیمه ی مسئولیت و . . .

بیمه پارسیان

بیمه پارسیان

همچنین نام این شرکت در سال 95 بعنوان شرکت بیمه ای که در بالاترين سطح توانگري مالي قرار دارد انتخاب شد. بیمه پارسیان در واقع دارای توانگری مالی سطح يك است. این یعنی آنکه برای تحقق تعهداتی که در مقابل بیمه گزاران دارد از توانایی کافی برخوردار خواهد بود. همچنین این شرکت در سال 1395 به دلیل توانایی که از خود نشان داد توانست مجوز افزايش سرمايه خود را از سازمان بورس اوراق بهادار و بيمه مركزي دریافت کند. که این خود گام بزرگ و موفقیتی عظیم برای این شرکت محسوب می شود.

همچنین در جشنواره ای که در خصوص میزان بهره وری برگزار شده بود ، باز هم نام شرکت بیمه پارسیان بعنوان پرسودترین شرکت بیمه کشور مطرح گردید و بنابراین جایزه ای در شأن شرکت بیمه پارسیان به آنها تقدیم شد. شایان ذکر است که در این همایش رقابت تنگاتنگی بین 5000 بنگاه اقتصادی سود آور مطرح بود که با الطاف پروردگار در این ماراتون نفسگیر شرکت بیمه پارسیان موفق به دریافت لوح تقدیر شد.

اما علت انتخاب این شرکت بعنوان پرسودترین شرکت بیمه چه بود؟ از دلایلی که وجود دارد می توان به شاخص های مختلف فروش ، رشد مداوم و پی در پی ، سود آوری پایدار و حاشیه سود این شرکت اشاره نمود.

منبع:
http://risknews.ir