در ایران سایت‎های بسیار وجود دارند که اقدام به فروش بیمه نامه میکنند. تا قبل از این نظارتی بر کار اینگونه سایت‎ها نبود و بیمه‎نامه‎ها با قیمت‎های مختلفی که هیچ پایه و اساسی نداشت به مردم داده شد. اما از این پس بر تمام این بیمه‎نامه‎ها نظارت قانونمندی صورت خواهد گرفت. قوانین سفت و سختی که هیچ بی قانونی در مورد آنها صورت نخواهد گرفت.

کارگروه بیمه مرکزی

اخیرا کارگروهی توسط بیمه مرکزی متشکل از افراد باتجربه و توانا در جهت بررسی بر سایت‎هایی که به فروش بیمه نامه می‎پردازند راه‎اندازی شده است. بیمه‌نامه یک خدمت بیمه‌ای زیر نظر بیمه مرکزی است که تاکنون بدون نظارت این بیمه صورت گرفته است. با توجه به اینکه تجارت الکترونیکی بیش از پیش پیشرفت کرده و سرعت گرفته، اخیرا فعالیت‌های این سایت‌ها بیشتر شده و بیمه مرکزی وجود تیم ویژه‌ای برای رسیدگی به اینگونه خدمات را لازم دانسته است.

بیمه نامه

معمولا هرگونه تجارت و کسب و کاری که به صورت انبوه در کشور صورت گیرد می‌تواند زمینه‌ای را برای کلاهبرداری و سوء استفاده‌های مختلف ایجاد کند. اما با نظارت بیمه مرکزی هرگونه دست اندازی و سوء استفاده با هدف از بین بردن سرمایه مردم همچون تیری به سنگ برخورد خواهد کرد.

هشدار بیمه مرکزی در خصوص خرید بیمه نامه‎ها

بیمه مرکزی به همه مردم توصیه خواهد کرد می‎کند که به هیچ عنوان از این بیمه نامه‌ها خریداری نکنند. زیرا تا زمانی که تحت نظارت بیمه مرکزی نباشند هرگونه خسارت و کلاهبرداری هیچ جبرانی را در پی ندارد. از نظر بیمه مرکزی هرگونه سایت فروش و هرگونه تبادل اطلاعات بانکی در فضای اینترنت نیاز به رسیدگی یک مرجع رسمی در کشور است. پس هموطنان عزیز با اختیاری که از خود دارند بهتر است که از این سایت‌ها بیمه نامه خریداری نکنند.