یکی از متداول‎ترین سؤالات در زمینه بیمه مربوط به بیمه مسافرتی خواهد بود. این نوع بیمه هم می‌تواند در سفرهای داخلی و هم سفرهای خارجی مورد استفاده قرار گیرد. اما در اکثر موارد بیشترین تقاضا برای سفرهای خارجی می‌باشد. زیرا بیمه‌ای که در ایران مورد قبول می‌باشد در سایر کشورها مورد قبول نیست و هر کشوری بیمه خود را دارد.

بسیار پیش می‌آید که در جریان سفر به دلیل تغییرات آب و هوا دچار بیماری می‌شوید. در صورتی که بدون بیمه آن کشور یا بدون بیمه مسافرتی بخواهید به بیمارستان یا کلینیکی مراجعه کنید، هزینه درمانی شما یا حتی هزینه تشخیصی بسیار بالا خواهد بود،برای حذف چنین احتمالات و همچنین جلوگیری از هدررفت سرمایه، بیمه مسافرتی به تمام مسافران عزیز توصیه می‌شود.

خدمات بیمه مسافرتی

این بیمه می‌تواند شامل خدمات گوناگونی برای شما باشد که به دلیل وسعت فاکتورهای موردنظر هر کسی را تشویق به استفاده می‌کند. بیمه مسافرتی برای هر کسی که قصد سفر را دارد می‌تواند توسط هر شرکتی که تحت پوشش بیمه آن قرار دارید به آسانی صورت گیرد. مسئولان مربوطه تنها با داشتن نام کشور بدون هیچ دردسر یا تلف کردن وقتی می‌توانند در اسرع وقت، بیمه مسافرتی کشور مربوطه را برای شما انجام بدهند تا بتوانید سفری آرام و بدون استرسی را تجربه نمایید.

بیمه مسافرتی

بعضی از افراد دوست دارند که با خودروی خود سفر کنند. آنها اطلاعات کاملی را از شهر مربوطه ندارند و با استفاده از یک نقشه سفر خود را از یک کشور به کشور دیگر آغاز می‌کنند. این افراد توریست از ترافیک‌ها و کوچه پس کوچه‌ها و . . . اطلاعاتی ندارند و ممکن است که در آن شهر تصادف کنند. هزینه تصادفات و خسارتی که به جان و مال آنها وارد شده بدون هیچ مشکلی همچون روندی که هر بیمه‎ای در هر کشور دارد، پرداخت می‎شود. همچنین ممکن است که در آن کشور به دلیل بی احتیاطی یک راننده ماشینی به شما بزند و آسیب جدی به شما وارد سازد. این آسیب چه عمومی و در کل بدن رخ دهد چه به صورت ک در نقطه‌ای کوچک از بدن تحت پوشش بیمه آن کشور قرار دارید و تمام هزینه‌ها از سوی بیمه پرداخت خواهد شد.

همچنین ببینید :  10 Best Free Chat Rooms To Speak Anonymously With Strangers

مزایای جانبی بیمه مسافرتی

همچنین از مزایای دیگر بیمه می‌توان به بیمه شدن بار و چمدان‌ها و وسایلی که با خود به همراه دارید اشاره نمود. در برخی موارد به دلیل ازدحام جمعیت در فرودگاه ممکن است که چمدان شما که حاوی پول و وسایل گران قیمتی بوده به اشتباه برداشته شود که بیمه مسافرتی این خسارت را جبران می‎نماید. در صورتی که در کشور مربوطه، دندان درد شدیدی گرفته‎اید و باید به دندانپزشکی مراجعه کنید هزینه‎های دندانپزشکی که در کشورهای دیگر بسیار بالا می‎باشد توسط بیمه تقبل می‎شود.

در صورتی که فردی به دلیل سکته قلبی ناشی از پرواز هواپیما فوت کند در عین حال که به کشور مورد نظر رسیده، تمام هزینه‎های مربوط به بیمارستان برای انجام احیا و همچنین برگشت این فرد را این بیمه برعهده می‎گیرد. در برخی از مواقع افرادی که باید دارو مصرف کنند، به هر علتی دارو را باخود نمی‎برند، هزینه داروها و خریدی که برای دارو از داروخانه انجام می‎دهید؛ همچون مواقعی که در ایران این کار را انجام می‎دادید با هزینه بسیار کمی صورت می‎گیرد.