برخی از مردم از مزایا و معایب بیمه عمر اطلاعی ندارند و یا دوست ندارند اطلاعی داشته باشند زیرا از نظر آنها استفاده از بیمه تنها وقت تلف کردن است و سودی برای زندگی امروز آنها ندارد. شاید تا حدی این نظر درست و منظقی باشد اما مسلما اینگونه افراد از زوایا و مزایای پنهان چنین بیمه ای بی خبر هستند و شاید اگر کمی با آن آشنا بشوند ، عقیده ی خود را تغییر دهند و چنین سرمایه گذاری را پر سود بدانند. در ادامه در خصوص برخی از مزایای بیمه عمر بیشتر توضیح خواهیم داد.

مهم ترین مزایای بیمه عمر

1: سود زیاد

درست است که شما با بیمه عمر برای آینده ی خود سرمایه گذاری می کنید اما با همین پولی که پرداخت خواهید کرد در حدود حداقل 18 و حداکثر 26 درصد سود به پول شما تعلق می گیرد. پس با یک تیر دو نشان می زنید . در این سپرده گذاری چندین تفاوت با سپرده گذاری بلند مدت در بانک دارد. اول آنکه میزان پولی را که پرداخت میکنید خودتان باید انتخاب کنید پس اجباری در کار نیست. دوم آنکه میزان سود هر سال بر اساس تورم افزایش می یابد و اگر بصورت مشارکتی هم باشد از 18 درصد سود به 26 درصد تغییر خواهد یافت. با اجرای طرح مشارکتی به خریدار بیمه این امکان را می دهند که بین 20 تا 26 درصد به صورت سالانه از محل خرید بیمه سود کسب کند.

پرداخت وام با سود بسیار پایین

باز‌پرداخت این تسهیلات می‌تواند ماهانه یا سالانه باشد. اگر کسانی به تسهیلات نیاز داشته باشند این امکان را دارند که همه حق بیمه را یکجا پرداخت کنند و وام بیشتری بگیرند. پس از باز‌پرداخت وام هم یک سال صبر کنند، می‌توانند دوباره درخواست دریافت تسهیلات را ارائه کنند و باز هم تسهیلات با نرخ سود پایین در‌یافت کنند. البته اولویت با کسانی خواهد بود که وام نگرفته‌اند. اما تمام کسانی که بالای 50 درصد حق بیمه را پرداخت کرده باشند به صورت یکسان و بدون توجه به اینکه چه کسی چه مقدار حق بیمه داده یا از کی بیمه‌نامه را خریده از این تسهیلات که به میزان 90 درصد از حق بیمه‌های پرداختی با نرخ سود 5 تا 9 درصد به آنها تسهیلات داده می شود می توانند استفاده کنند.

بیمه عمر

بیمه عمر

3: عدم نگرانی برای تأمین احتیاجات در دوران پیری

اگر مفاد بیمه نامه ی عمر را مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که در هر سن و هر شرایطی که باشید فرقی ندارد 40 ساله یا 60 ساله ، در صورتی که ناتوان بودن شما و از کارافتادگی بدن شما توسط پزشک معتمد تأیید شود ، به راحتی و بدن هیچ مانعی از مستمری و خدمات درمانی بهره خواهید برد. حتی شرکت بیمه در آن زمان حق بیمه ای از شما دریافت نخواهد کرد. این بیمه عمر پس از فوت بیمه‌گذار هم معتبر و وارث‌ها هم از مفاد قرار‌داد بهره‌مند می‌شوند.

4: وجود مستمری برای اعضای خانواده حتی پس از مرگ

شاید خیلی از افراد بیمه شده نگران تأمین مالی خانواده ی خود پس از مرگشان باشند و همیشه فکرشان درگیر این موضوع نیز باشد . بیمه عمر این اطمینان را به آنها می دهد که همسر وی تا پایان عمر از مستمری و همچنین پسران وی تا سن 18 سالگی و دختران وی هم تا زمانی که ازدواج نکرده اند از این مستمری استفاده خواهند کرد.

5: عدم نگرانی در خصوص هزینه های درمانی

خیلی ار افراد پس از آنکه به بیماری دچار می شود که در بدترین حالت آن بیماریهای صعب العلاج خواهد بود ، هزینه های هنگفتی برای درمان خود باید پرداخت کنند. این هزینه ها کمر شکن بوده و فرد و حتی اعضای خانواده ی او اگر سالهای متمادی کار و تلاش کنند بازهم نمی توانند آنها را پرداخت کنند. نگران نباشید بیمه عمر در این شرایط حساس همچون فرشته ای به کمک شما می آید نه تنها هزینه های درمانی ، بلکه اگر خدایی نکرده فردی فوت کند ، هزینه های کفن و دفن ، عزاداری و . . . را پرداخت خواهد کرد.

6: سرمایه گذاری مطمئن برای خانواده

بسیاری از افراد تحمل نگهداری سرمایه خود را ندارند و تا زمانی که پولی در دست دارند این فکر تمام کردن این سرمایه همچون خوره ای در ذهن آنها وجود دارد. پس بهتر است از این افکار خلاص شده یک سرمایه گذاری مطمئن انجام دهید. سرمایه گذاری که به عنوان یک ارثیه مناسب برای بازماندگان پس از مرگ شما باقی خواهد ماند. زیرا بیمه عمر و پس اندازی که در این زمینه میکنید از مالیات معاف بوده و هیچ کس جز ورثه حق دخالت در آن را ندارد. اگر سرمایه ی هنگفتی ندارید پس از هم اکنون اقدام کنید و ذره ذره پول خود را جمع کرده و سرمایه ای برای آیندهی خانواده ی فراهم آورید.
منبع:
http://www.bimnews.blogfa.com