همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

در زمینه ی پرورش دام و طیور آنچه که از ارزش بیشتری برای ما برخوردار است حفظ سلامتی آنها بخصوص در رابطه با سلامت شتر خواهد بود.

معاونی که در زمینه ی امور مربوط به بیمه کردن دام ها و همچنین طیور و آبزیان فعالیت دارد در این رابطه افزوده است که برای یکی از مهم ترین حیوانات یعنی شتر بیمه ای که در نظر گرفته شده در حدود یک سال شمسی خواهد بود و این تغییرات اخیر باید برای تمامی استان ها در کشور نیز روند اجرایی به خود بگیرد در غیر این صورت احتمال بروز هر نوع اختلال بیمه ای نیز وجود دارد.

بیمه شتر چیست؟

کشاورزان تمام زندگی خود را برای کار کردن می گذارند ، از زمین گرفته تا پرورش دام و طیور می تواند برای آنها بسیار اهمیت داشته باشد ، بنابراین بسیار پرزحمت است و حتی می تواند ضررهای بسیاری هم داشته باشد. چه خوب است که ما بتوانیم از طرقی این ضررها را کاهش دهیم. از همین رو تلاش ها برای آن انجام می شود تا بیمه کشاورزان در زمینه ی پرورش نیز بهتر شود و بکارگیری آن نیز نسبت به قبل دچار افزایش شود.

برای شترها به دلیل رده سنی که دارند معمولا دو دسته نیز در نظر گرفته شده که یکی از آنها حق بیمه و دیگری غرامت آن خواهد بود. معمولا برخورد خودروها با شتر در جاده ها اتفاقی است که همیشه در حال وقوع است و هیچ گاه به پایان نمی رسد بنابراین با در نظر گرفتن بیمه می توان این مشکل را تا حدودی رفع نمود و در صورت حتی آسیب رسیدن به شترها می توان در کوتاه ترین زمان ممکن است نقص را با خسارت و پرداخت غرامت آن به اتمام رساند.

همچنین ببینید :  صحنه سازی تصادف و خبر جدید در خصوص آن

بیمه شتر چیست؟

در ابتدا رده سنی نیز برای بیمه شتر تعیین شده که مخصوص شترهایی می باشد که در سن شش ماه تا چهارساله قرار دارند. رقم مربوط به بیمه آنها رقمی کمتر از صد هزار تومان است. از این میزان حق بیمه در حدود بیست و چهار هزار تومان آن باید توسط بیمه گذار پرداخت شود و مابقی برای دولت در نظر گرفته می شود. اگر رده سنی مربوط به آنها بیشتر باشد یعنی از سن پنج ساله تا پانزده متغیر باشند رقم تصویب شده در حدود نود و هفت هزار تومان است. مبلغی که برای غرامت بیمه شتر پرداخت خواهد شد در حدود 32 میلیون و 500 هزار ریال تعیین شده است.

بیمه شتر در زمینه های مختلفی ارائه خدمت می دهد از جمله آنها می توان به صاعقه ، حوادث جاده ای ، حمله های مربوط به حیوانات وحشی ، مارگزیدگی ، سیل ، طوفان از نوع شن ، برق گرفتن ، بیماری های منتقله ، شکستگی ها ، خونریزی ها و . . . می باشد.

نظر شما درباره بیمه شتر چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تی نیوز