نمایندگان حاضر در مجلس شورای اسلامی به این نتیجه رسیدند که برای اقشار کم در آمد جامعه باید بیمه‌ای در نظر گرفته شود که همان بیمه سلامت است. زیرا این افراد توانایی پرداخت مبلغ زیاد بیمه‎های کنونی را ندارند. از طرفی وجود بیماری‎ها و حوادث ناگهانی فکر نداشتن بیمه را از ذهن‎ها دور نمی‎کند. در طی نشستی که در بعدازظهر امروز در مجلس صورت گرفت، با بحث‎ها و نقدهای فراوان میزان بودجه سال 96 برای این طرح را عملی کردند.

بیمه سلامت

بیمه سلامت

در نتیجه ما در سال 96 می‎توانیم به این موضوع امید داشته باشیم که دولت فکری به حال این اقشار هم کرده و آنها هم از خدمات اولیه بیمه‎ای برخوردار شوند. در سالهای گذشته بیمه سلامت عهده‌دار تمامی خدمات در این زمینه بوده و اقشار کم درآمدی و کلیه کسانی که بر اساس شرایط خاص در زمره این بیمه قرار می‌گرفتند به صورت رایگان بیمه شدند. تمامی خدمات وزارت بهداشت اعم از خدمات درمانی و بیمه‌ای مختلف به این بیمه یعنی بیمه سلامت تعلق گرفت. برخی از بیمه شدگان تمایل به استفاده از خدمات غیر دولتی را دارند که باید در ازای پرداخت یک هزینه ناچیز بیمه خود را ارتقاء داده و از این خدمات بیمه‌ای هم بهره‌مند شوند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده سه ماه وقت به وزارت بهداشت داده شد تا لیست 50 مورد از بیشترین خدماتی که جزء پرهزینه‌ترین‌ها هم محسوب می‌شوند تعیین و به مراکز ارائه خدمات داده شود.

بیمه سلامت یکی از مهمترین گام‌ها در جهت ارتقاء بیمه و درمان در اقشار کم درآمد بوده و با عنایت پروردگار متعال این بیمه همچنان باقی خواهند ماند تا به مردم شریف ایران خدمات بسیاری ارائه شده و در نهایت به دلیل یک مریضی ساده، خانواده‌ای عزادار نشود.