باربری یکی از مقوله‎هایی به شمار می‎رود که یک شرکت حمل و نقل مسئولیت نگهداری و محافظت از اموال مشتریان خود از مبدأ تا مقصد را بر عهده دارد. بدین صورت که هرگونه آسیب در جریان این انتقال برعهده شرکت مربوطه می‎باشد و با استفاده از بیمه باربری این خطرات تحت کنترل بوده و اگر مشکلی رخ دهد بهای خسارت آن را شرکت بیمه تأمین خواهد نمود.

بیمه باربری، پشتوانه‎ای محکم

این خسارت‎ها با توجه به نوع حمل که زمینی، هوایی و دریایی باشد می‎تواند به گونه‎های مختلفی خسارت را پدید آورد. مثلا برای حمل و نقل از طریق دریا که عمده‎ترین حمل و نقل‎ها به شمار می‎رود و کشتی‎های باربری این مسئولیت را برعهده خواهند گرفت، وقوع حوادث غیرمنتظره دریایی همچون طوفان‎های سهمگین و . . . از جمله خطراتی است که هیچ شرکت باربری نمی‎تواند آنها را پیش بینی کند. در نتیجه بسیار خوب است که چنین بیمه‎هایی مانند بیمه باربری حضور داشته باشند تا مسئولان مربوطه از آنها استقبال کرده و خسارت‎های پدید آمده علاوه بر مشتری براین شرکت‎های باربری هم متحمل نشود. همچنین این جریان می‎تواند برای انتقال بار از مبدأ به مقصد از طریق هوایی با هواپیماهای مخصوص و از طریق زمینی با اتوبوس‎ها و یا قطارهای مخصوص هم رخ دهد.

بیمه باربری

به نوعی بیمه باربری می‎تواند همان بیمه حوادث اما از نظر کاری محسوب شود و خسارت‎های احتمالی در محیط کاری و ضررهای حاصله را پوشش دهد. برای بیمه کردن این انتقال علاوه بر بیمه‎های مربوط به مسئولان مربوطه می‎توان به نوع دیگری بیمه هم اشاره کرد. در برخی از مواقع ممکن است شرکت مربوطه اینگونه ریسک‎ها را قبول نداشته باشد و در نتیجه از بیمه باربری بهره نبرد. در این موارد می‎توان به گونه‎ای دیگر بیمه را وارد جریان حمل و نقل قرار داد. بیمه کردن وسایلی که برای حمل و نقل در نظر گرفته شدند می‎توانند یکی از مهمترین اقدامات به نظر برسند که در عین حال حضور بیمه برای جبران خسارت‎های احتمالی همچنان پایدار می‎ماند.

راه‏‎حل‎های بیمه باربری برای جلوگیری از خسارت

شرکت‎های بیمه برای جبران خسارت‎های در نظر گرفته شده راه‎حل‎هایی را پیش روی قرار می‎دهند. یکی از این راه حال‎های وسعت هرچه بیشتر خدمات در خصوص حوادث مختلف است. مطمئنا این گستره هر چه وسیع‎تر باشد برای شما این اطمینان وجود دارد که دیگر خطری در بین راه گریبان گیر شما و محصولاتی که به شما امانت داده شده نخواهد شد. در نتیجه میزان حق بیمه بیشتری را طلب خواهد نمود.

این خسارت‎ها می‎تواند شامل دزدیده شدن کالای مربوطه، خسارت‎های احتمالی در حین انتقال یا در زمانی که وسیله مورد نظر در حالی طی شدن مقصد بوده و برای آن اتفاق افتاده باشد و . . .

به یاد داشته باشید که این تعهد برای انتقال کالا تنها 8 روز می‎باشد و اگر بیشتر از این زمان باشد، بیمه برای هرگونه خسارت وارده هیچ مسئولیتی را تقبل نخواهد نمود.