همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

باربری یکی از مقوله هایی به شمار می رود که یک شرکت حمل و نقل مسئولیت نگهداری و محافظت از اموال مشتریان خود از مبدأ تا مقصد را بر عهده دارد. بدین صورت که هرگونه آسیب در جریان این انتقال برعهده ی شرکت مربوطه می باشد و با استفاده از بیمه باربری این خطرات تحت کنترل شما بوده و اگر مشکلی رخ دهد بهای خسارت آن را شرکت بیمه تأمین خواهد نمود.

این خسارت ها با توجه به نوع حمل که زمینی ، هوایی و دریایی باشد ،می تواند به گونه های مختلفی خسارت را پدید آورد. مثلا برای حمل و نقل از طریق دریا که عمده ترین حمل و نقل ها به شمار می رود و کشتی های باربری این مسئولیت را برعهده خواهند گرفت ، وقوع حوادث غیر منتظره ی دریایی همچون طوفان های سهمگین و . . . از جمله خطراتی است که هیچ شرکت باربری نمی تواند آنها را پیش بینی کند و در نتیجه بسیار خوب است که چنین بیمه هایی حضور داشته باشند تا مسئولان مربوطه از آنها استقبال کرده و خسارت های پدید آمده علاوه بر مشتری براین شرکت های باربری هم متحمل نشود. همچنین این جریان می تواند برای انتقال بار از مبدأ به مقصد از طریق هوایی با هواپیماهای مخصوص و از طریق زمینی با اتوبوس ها و یا قطارهای مخصوص هم رخ دهد.

بیمه باربری

به نوعی بیمه باربری می تواند همان بیمه حوادث اما از نظر کاری محسوب شود و خسارت های احتمالی در محیط کاری و ضررهای حاصله را پوشش دهد. برای بیمه کردن این انتقال علاوه بر بیمه های مربوط به مسئولان مربوطه می توان به نوع دیگری بیمه هم اشاره کرد. در برخی از مواقع ممکن است شرکت مربوطه اینگونه ریسک ها را قبول نداشته باشد و در نتیجه از بیمه باربری بهره نبرد ، در این موارد می توان به گونه ای دیگر بیمه را وارد جریان حمل و نقل قرار داد. بیمه کردن وسایلی که برای حمل و نقل در نظر گرفته شدند می توانند یکی از مهم ترین اقدامات به نظر برسند که در عین حال حضور بیمه برای جبران خسارت های احتمالی همچنان پایدار می ماند.

همچنین ببینید :  بیمه بدنه چیست؟

شرکت های بیمه ای برای جبران خسارت های در نظر گرفته شده راه حل هایی را پیش روی شما قرار می دهند. یکی از این راه حال های وسعت هرچه بیشتر خدمات در خصوص حوادث مختلف است ، مطمئنا این گستره ، هر چه وسیع تر باشد ، برای شما این اطمینان وجود دارد که دیگر خطری در بین راه گریبان گیر شما و محصولاتی که به شما امانت داده شده است ، نخواهد شد. مسلما این گستره هرچه وسیع تر باشد در نتیجه میزان حق بیمه ی بیشتری را طلب خواهد نمود.

این خسارت ها می تواند شامل دزدیده شدن کالای مربوطه ف خسارت های احتمالی در حین انتقال یا در زمانی که وسیله ی مورد نظر در حالی طی شدن مقصد بوده است و برای آن اتفاق افتاده باشد و . . .

به یاد داشته باشید که این تعهد برای انتقال کالا تنها 8 روز می باشد و اگر بیشتر از این زمان باشد ، بیمه برای هرگونه خسارت وارده هیچ مسئولیتی را تقبل نخواهد نمود.