همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

هر یک از خودرو هایی که در خیابان های بریتانیا وجود دارند سالانه چند صد دلار بابت بیمه ی اتومبیل خود به شرکت های بیمه ای می پردازند. در حقیقت این شرکت های بیمه ای هم همچون شرکت های بیمه ای موجود در ایران به دلیل رکودی که در بازار وجود دارد ، حال و روز خوشی ندارند.در کشور بریتانیا هم برخلاف دو سال گذشته که تنها سود نصیب شرکت های بیمه ای می شد ، در سال های اخیر تنها با ضرر مالی مواجه هستند. هم هزینه ها افزایش یافته و هم این که تعداد مشتری ها کاهش یافته است. بر اساس برآوردی که در خصوص بیمه اتومبیل در بریتانیا صورت گرفته است در سال اخیر ضرری حدود 2.5 میلیارد تومان بر شرکت های بیمه ای متحمل گردیده است.

در هفت سال اخیر در این کشور تعداد ادعای خسارت به دلیل جراحت های پی در پی که صورت گرفته است بسیار افزایش یافته است. تصادفات در حدود سه درصد افزایش و همچنین میزان تورمی که بر این شرکت ها فشار بیشتری وارد می کند به 30 درصد رسیده است. همچنین این شرکت ها با کاهش سرمایه گذاری نیز روبه رو شده اند. همچنین کلاهبرداری هایی هم در این صنعت رخ داده که در حدود یک میلیارد و چهارصد هزار دلار بر ضررها افزوده است.
با توجه به تبلیغاتی که در خصوص کاهش قیمت بیمه اتومبیل از سوی رسانه های این کشور برای جلب نظر مردم صورت گرفته است ، اما باز هم در این کشور میزان قیمت این نوع بیمه جهش قابل توجهی نیز داشته است. در برخی از رسانه های بریتانیا به این موضوع نیز اشاره شده است که میزان افزایش در حدود 40 درصد بوده که در سال های گذشته این نرخ بسیار بالا است. حتی به دلیل گرانی بیمه ای این کشور ، بسیاری از مشتریان خودروی خود را کنار گذاشته و با وسایل حمل و نقل عمومی به این سو و آن سو می روند.

همچنین ببینید :  هزینه ی بیمه اختیاری در سال 96 تا چه میزان خواهد بود؟

بریتانیا

شرایط بیمه ای در برتانیا بر اساس نوع خودرو و همچنین شرایط فردی متفاوت است. مثلا اگر کسی به تازگی اتومبیل گرفته و یا به تازگی گواهینامه گرفته باشد ، باید دو تا سه برابر قیمت ماشین خود پول بپردازد که این بسیار سنگین است. شاید با شنیدن این خبر شوکه شوید اما در برخی از موارد برای یک خودروی 1000 دلاری هزینه ای 8000 دلاری برای بیمه تعیین شده است که این بسیار وحشتناک می باشد.

بریتانیا زمانی می تواند این بار سنگین را بر زمین گذارد که در سال های آتی سودآوری این صنعت بیشتر شود تا بتواند این نابسامانی ها را به گونه ای جبران کند. با وجود این قیمت ها باید بیمه ای در کشورمان وجود دارد و حق بیمه ای که می پردازیم را شکر بگوییم. صنعت بیمه ، صنعتی است که هم مردم و هم دولت ها و هم شرکت های بیمه ای از آن دل خوشی ندارند و همه ی آنها چشم به آینده ای روشن دوخته اند تا شاید با معچزه ای این گرفتاری ها و مشکلات حل گردد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: