همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

سیستم درمان کشور سیستمی است که شدیدا در شرایط بسیار سختی به سر می برد و نیاز دارد تا با بهبودی در وضعیت آن شکل تازه ای به خود گیرد.

سیستم درمان کشور نیازمند استفاده از نیروی انسانی جدید است اما با توجه به مشکلات موجود در زمینه ی مالی و عدم تسویه حساب بیمه ها بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی در سطح کشور با مشکل همراه هستند. این دانشگاه ها برای بهسازی سیستم خود در صدد نامه ریزی هستند تا بتوانند با برنامه های تدوین شده به اهداف بلند خود دست یابند.

بدهی بیمه ها و مشکل در خدمات بیمارستانی

متأسفانه بیمه های بسیاری در سطح کشور راه اندازی شده اند که برخی از مردم تحت پوشش آنها قرار دارند. بیمه ها با بیمارستان های دولتی و خصوصی طرف قرار داد هستند اما همانطور که در جریان هستید بیمه ها به خوبی از پس پرداخت هزینه ها بر نمی آیند و معمولا حق درمان را پس از مدت زمان طولانی پرداخت می کنند ، در حالی که بیمارستان ها در همان زمان و تحت همان شرایط موجود به ارائه ی بهترین خدمات درمانی می پردازد.

بدهی بیمه ها و مشکل در خدمات بیمارستانی

درمان بیماری با جان و سلامت مردم در ارتباط است و بیمه های درمان نیز در این راستا نقش مهمی ایفا خواهند کرد. هر بیمارستان از کادر متنوع ، خدمات سرپایی و غیر سرپایی ، هزینه های تهیه دارو و . . . تشکیل شده است. هریک از اجزای این سیکل نیازمند توجه و رسیدگی هستند. این رسیدگی از طریق تأمین مالی صورت می پذیرد. هزینه ی این تأمین مالی در حال حاضر از سوی دولت تأمین می شود و پس از مدت زمان طولانی توسط بیمه ها نیز پرداخت خواهد شد. به همین دلیل مسئولین مربوطه تقاضا دارند تا بیمه ها نسبت به تسویه حساب بدهی های خود عمل کنند تا دانشگاه ها با توان بیشتری به استفاده از خدمات جدید بپردازند.

همچنین ببینید :  بیمه ایرانیان یا بیمه تأمین اجتماعی در خارج از کشور

طرح تحول نظام سلامت یک طرح بسیار بزرگ است که همواره مورد توجه مردم و دولت قرار دارد. تاکنون مردم از اجرا شدن این طرح رضایت کاملی داشته اند و دوست دارند تا برای سال های بعدی نیز ادامه دار شود. اما تداوم این طرح به چند عامل بستگی دارد ، در ابتدا حمایت دولت ، پس از آن حمایت مردم و در نهایت حمایت بیمه ها و همچنین تسویه حساب های به موقع در تسریع این روند بسیار مؤثر خواهند بود.

طرح های مربوط به بهداشت و درمان در کشور طرح های جسورانه و با فعالیت فکری و جسمی نسبتا بالایی است. به همین دلیل حضور حمایت ها برای به نتیجه رسیدن در اولویت قرار خواهد گرفت. وجود طرح های پژوهشی و تحقیق در زمینه ی استفاده از روش های درمانی مختلف و همچنین ارائه ی یارانه های دارویی و کمک به بیماری های صعب العلاج و درمان به موقع آنها از مهم ترین اهداف طرح تحول نظام سلامت می باشد.

بدهی بیمه ها و مشکل در خدمات بیمارستانی

با حضور مستمر بیمه ها و حمایت آنها می توان به گونه ای مؤثر افراد را تشویق به استفاده از یک سبک زندگی صحیح و به دور از مشغله های مختلف نمود. زمانی که سبک زندگی افراد با سلامتی آنها همراستا باشد قطعا هزینه های درمانی نیز کاهش خواهد یافت و این موضوع هم به نفع دولت و هم به نفع مردم می باشد.

منبع:

تی نیوز