همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

اخیرا موجی در بین مردم راه افتاده که مرتبط با پول هایی است که از صندوق صدقات  کمیته امداد به دیگر کشورها نیز منتقل می شود در حالی که این ارگان کارهایی دیگر را در کارنامه خود دارد.

هدف کمیته امداد این نیست که تنها دست افراد مظلوم و بچه های یتیم و زنان بی سرپرست یا بد سرپرست را بگیرد و ماهانه مستمری را برای آنها واریز نماید ، در حقیقت هدف آن است که به جای ماهی خوردن ماهی گرفتن را به آنها یاد دهد.معمولا برای آنکه یک فرد شغلی داشته باشد و درآمدی را برای خود کسب نماید هیچ ارگانی کمک زیادی نخواهد کرد ، اما کمیته امداد تا جایی که امکان دارد این توانایی را با کمک های مردمی به دست آورده تا با اعطای وام های خود اشتغالی به این افراد کمک کند تا از زندگی خود لذت ببرند و به کسب درآمد بپردازند ، همین افراد روزی می توانند کار آفرینی کرده و افراد دیگری را هم نزد خود مشغول به کار کنند.

اشتغال زایی در کمیته امداد برای مددجویان واجد شرایط

مددجویانی که در حال حاضر در عضویت کمیته امداد هستند از این طرح ها استقبال می کنند و دوست دارند تا از چنین حمایت هایی برخوردار شوند. برخی از آنها توانایی و همچنین استعداد کار کردن را نیز دارند و از این رو در تلاش هستند تا به عنوان عضوی از جامعه فعال باشند. زیرا حقیقتا با حقوق مستمری اندکی که از سوی این ارگان نیز به صورت ماهانه واریز می شود توانایی داشتن یک زندگی ایده آل بسیار سخت خواهد بود . خوشبختانه دولت هم از طرح هایی که توسط کمیته امداد نیز در نظر گرفته می شود حمایت های لازم را دارد.

همچنین ببینید :  بیمه هنرمندان و افزایش تا دو برابر

اشتغال زایی در کمیته امداد برای مددجویان واجد شرایط

حمایت از طرح های مربوط به کمیته امداد معمولا به چند شکل اجرایی می شود. یک سری از این حقوق از سوی صندوق توسعه ملی پرداخت می شود ، دسته ای دیگر از بودجه و همچنین کمک های مردمی که در حال جمع آوری هستند. شاید درصدی از این پول ها به کشورهای دیگر نیز فرستاده شود اما بیشترین درصد آن در داخلکشور خرج می شود ، زیرا تولید حدود دویست و بیست و پنج هزار شغل گواه این کمک ها می باشد.

اشتغال زایی در کمیته امداد برای مددجویان واجد شرایط

دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیری که تحت پوشش کمیته امداد هستند فعالیت هایی را نیز انجام می دهد و حمایت های خود را در سال 97 بیشتر خواهد کرد. این حمایت ها تنها در جهت آنکه فقری در ایران وجود نداشته باشد و حقوق به صورت عادلانه تقسیم گردد و همچنین شغل هایی به صورت همگانی ایجاد شود ، خواهد بود. علاوه بر آن حمایت کردن در جهت تأمین خانه برای افرادی که واجد شرایط هستند ، کمک به افراد تحصیل کرده برای ادامه تحصیل ، داشتن بیمه ای خوب و . . . را هم مدنظر قرار داده است.

برای آنکه بتوانید از کمیته امداد وامی را برای ایجاد شغل نیز داشته باشید نیاز است تا در ابتدا طرح شغلی خود را مطرح کنید. در صورتی که این طرح ها به اقتصاد کشور کمک کنند و مدنظر هم قرار داشته باشند پذیرفته خواهد شد ، پس از آن بر اساس نوع ارگان اولویت ها تعیین خواهد شد تا وام به کدام گروه زودتر تعلق بگیرد. پس از مراحل مراحل اعطای وام و بررسی های مختلف سازمان مربوطه برای شروع کار و . . . انجام خواهد شد.

همچنین ببینید :  حذف دفترچه بیمه درمان تأمین اجتماعی در استانهای کشور

نظر شما درباره اشتغال زایی در کمیته امداد برای مددجویان واجد شرایط چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

http://tnews.ir/%d8%a7%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d8%af%db%8c%d9%87-%d8%b7%d9%84%d8%a7/f9f8112679779.html#%d8%ac%d8%b2%d8%a6%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%ba%d8%a7%d9%84-%d9%85%d8%af%d8%af%d8%ac%d9%88%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d9%87%d9%85

 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: