این روز ها با توجه به وضعیت زلزله در ایران یکی از مواردی که خیلی باید به ان توجه بشه بیمه از برای مقابله با زلزله است. اگر دنبال اطلاعاتی درباره بیمه زلزله هستید این مطلب ما را از دست ندهید. در اینجا به بررسی بیمه زلزله چیست ؟و تعریف بیمه زلزله و در ادامه به نحوه قیمت گذاری بیمه زلزله و عوامل مهم در نحوه قیمت گذاری بیمه زلزه میپردازیم

بیمه زلزله چیست؟بیمه زلزله چیست ؟

به طور خاص ما هیچ بیمه زلزله ای نداریم , اگر به دنبال تهیه بیمه نامه ای هستید که در مقابل زلزله خود را بیمه کنید باید بیمه آتش سوزی تهیه کنید.

در واقع منزل یا مغازه بیمه آتش سوزی می شود و درصورت تمایل، با پرداخت حق بیمه اضافی میتوان پوشش زلزله را به آن اضافه کرد.

برای مشاهده اطلاعات درباره بیمه اتش سوزی روی لینک زیر کلیک کنید :

درباره بیمه اتش سوزی بیشتر بدانید

قیمت گذاری بیمه زلزلهقیمت گذاری بیمه زلزله

نحوه قیمت گذاری بیمه به سه عامل بستگی دارد که عبارتند از :

  1. متراژ ساختمان
  2. نوع سازه ( به عنوان مثال بتنی)
  3. خطرات اضافی تحت پوشش

یا به طور ساده تر ابتدا باید بدانیم ساختمان ما چقدر ارزش دارد ( برای این کار میتوانید با کارشناسان ملک صحبت کنید) به علاوه هزینه وسایل منزل میشود کل سرمایه مورد بیمه

نحوه محاسبه سرمایه ساختمان در بیمه زلزله

محاسبه سرمایه ساحتما با توجه به ارزش ساخت هر متر مربع میباشد به علاوه محل ساختمان یعنی بالا شهر یا پایین شهر تاثیری ندارد به این دلیل که این محاسبه بر اساس مصالح به کار رفته میباشد نه محل ساختمان.

بیمه زلزله برای مستاجر ها

اگر شما ملکی را اجار گرفته اید و مستاجر میباشید میتوانید با کمترین هزینه ممکن فقط اثاثیه یا موجودی مغازه خود را بیمه کنید.

نحوه پرداخت خسارات در بیمه زلزله

در بیمه اتش سوزی و زلزله فقط شامل خسارات مالی میشود نه خسارات جانی

 نحوه تهیه و خرید بیمه عمر :

مشاوره بیمه اتش سوزی و بیمه زلزله

خرید بیمه اتش سوزی و بیمه زلزله