همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

داشتن کارت هوشمند برای رانندگان مورد نظری که در خارج از شهر مشغول به فعالیت می باشند ، یک مزیت بسیار بزرگ است. برای داشتن این کارت از سن 23 تا 69 مجاز به گرفتن آن هستند ، اما داشتن این کارت برای رانندگی با شرایط خاصی نیز همراه می باشد. خودروی رانندگان می توانند ، اتوبوس ، کامیون و مینی بوس نیز باشد. همچنین میزان سن مجاز برای استفاده از این مزیت ها با توجه به نوع گواهینامه ای که افراد در اختیار دارند ، مشخص خواهد شد ، همچنین امکان دارد این سنین افزایش هم نیز داشته باشد. نکته ی مهم این است که کارت هوشمند برای رانندگانی در خارج از شهر ، در صورتی که آنها بیش از ده سال ، بی وقفه در حال کار باشند ، تغییر خواهد کرد و بیشتر خواهد شد .

علاوه بر آنکه افراد باید این شرایط را داشته باشند ، همچنین باید گواهینامه ی آنها تمدید شده و قانونی باشد یعنی افرادی که بر کامیون رانندگی می کنند باید گواهینامه ی پایه ی یک را داشته باشند ، از سوی دیگر باید از تحصیلاتی هم حداقل سواد و خواندن و نوشتن را داشته باشند ، در صورتی که زیر دیپلم هم باشند ، اشکالی ندارد و می توانند به کار خود بپردازند.داشتن شرط تحصیل بسیار مهم می باشد ، به همین دلیل برای افرادی که شرایط تحصیلی لازم را ندارند ، شرط بسیار مهم رفتن چند ماهه به نهضت و گرفتن مدرک حداقل ابتدایی می باشد. در این صورت و همچنین با داشتن مدرک خود می توانند برای گرفتن کارت هوشمند سوخت نیز اقدام نمایند.

همچنین ببینید :  انصراف از پیوند اعضاء و معایب آن

کارت هوشمند

شرط دیگر برای داشتن این کارت ، سلامت بدنی و همچنین سلامت روح و فکر فرد ی باشد. در صورتی که آزمایشات سالم باشد و کارت سلامت هم دریافت شود ، افراد می توانند برای گرفتن آن نیز اقدام نمایند.در غیر این صورت گرفتن آن و همچنین صادر شدن آن جایز نیست. در مورد افرادی که از خارج از کشور در ایران کار می کنند همچون افغان ها هم برای داشتن کارت هوشمند رانندگی باید گواهی اشتغال را نیز در دست داشته باشند تا کار آنها راه بیوفتد.

همچنین این کارت برای افرادی که قبلا بر روی ماشین کار می کردند و امروزه خسته و از کار افتاده شده اند ، کاملا منع دارد و نباید صادر گردد. زیرا کارت هوشمند رانندگی نشان دهنده ی فعال بودن شخص می باشد. رانندگان نباید هیچ گونه سابقه ای در خصوص ضرب و شتم و دعوا و . . . داشته باشند. یک نکته ی بسیار مهم دیگر این است که افراد راننده برای روستا نباید به هیچ عنوان با ماشین خود وارد شهری شوند ، زیرا تخلف محسوب می شود و برخورد قانونی دارد.

کارت هوشمند رانندگان بدین منظور تدوین شده است که رانندگان فعال در سیستم از نظر هویتی و کاری که انجام می دهند کاملا تحت نظر باشند و کارها بر اساس قانون صورت گیرد تا مشکلی در این حوزه رخ ندهد. همچنین در خصوص گرفتن این کارت رانندگان حتی متبحر هم باید یک دوره ی کوتاه برای آموزش را تجربه کنند تا مراحل هم به خوبی طی شود.