همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

طرح تحول در نظام سلامت طرح بسیار خوبی است اما به شرط آنکه هر نقشی از جمله بیمه ها به وظیفه ی خود عمل کند.

متأسفانه در طرح تحول نظام سلامت تنها توجه کردن به انجام یک سری از کارهای روتین ارزش دارد اما کیفیت این کارها از ارزیابی خوبی برخوردار نیست. این موضوع خود می تواند به عنوان بزرگترین مشکل مطرح شود. با یک بررسی اجمالی می توان به این نتیجه رسید که نیروی انسانی خدماتی در این رابطه به فعالیت های خود به خوبی عمل می کنند اما از آن طرف یکی از نیروهای انگیزشی برای بیشتر شدن این وظیفه شناسی یعنی پرداخت کردن مالی با مشکلاتی مواجه است و عملا انجام نمی شود.

وزارت بهداشت و پرداختی های زیاد طرح تحول در نظام سلامت

در زمینه ی خدمات سلامتی نه تنها پزشک بلکه پرستاران ، پیراپزشکان و کلیه ی پرسنل حاضر در این زمینه به فعالیت می پردازند اما از طرف مقابل بیمه ها به وظیفه ی خود یعنی پرداخت بدهی ها عمل نمی کند. وزارت بهداشت مسئول این طرح است و باید برای این کار وارد عمل شود و به خوبی فعالیت های مورد نظر را انجام دهد. وزارت بهداشت برای افزایش امید در نیروی انسانی خود باید حقوق ها ، اضافه کاری ها و مطالبات را به موقع پرداخت کند. همه ی این افراد خود در یک زندگی نقش دارند ، بنابراین سلامتی روحی و جسمی آنها هم از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

وزارت بهداشت و پرداختی های زیاد طرح تحول در نظام سلامت

نظام سلامت در کشور ما نظام یکپارچه ای است که از مراحل مختلفی تشکیل شده است. معمولا این موضوع از ابتدایی ترین سطوح یعنی خانه های بهداشت تا بیمارستان ها انجام می شود. بنابراین بیماران موجود بیمارانی هستند که شرایط خاصی دارند و نمی توانند در محیط روستا یا معمولی یک شهر کوچک درمان شوند. تعداد مراجعات بالای بیماران در طرح تحول در نظام سلامت حکایت از مهم بودن و مفید بودن آن می دهد ، اما با این وجود ده ماه از آخرین پرداختی مطالبات این گروه از زحمت کشان جامعه می گذرد و هنوز خبری در این زمینه نیست.

همچنین ببینید :  بیمه سلامت و خطرات پیش رو

اعتراض ها همچنان به بودجه ی سال بعد ادامه دارد . تمامی فعالان در زمینه ی سلامتی مردم ایران اذعان دارند که چنین بودجه ای برای این طرح بزرگ و چنین وزارت خانه عظیمی بسیار کم بوده و نمی تواند مشکلات موجود را از بین ببرد. اما متأسفانه اهمیتی به این اعتراضات داده نشده و همواره همان روند باقی است.

وزارت بهداشت و پرداختی های زیاد طرح تحول در نظام سلامت

ایمنی در جاده های کشور بالا نیست و همین موضوع موجب خواهد شد که ما در ایام نوروز و سفرهای تابستانی با افزایش میزان تصادفات و مراجعات به اورژانس ها همراه شویم. قطعا این حجم بالا نیازمند یک سری خدمات باکیفیت خواهد بود . خدمات باکیفیت هم از سوی گروه سلامت ارائه می شود این گروه نیاز دارد تا حق الزحمه ی خود را به موقع دریافت کند تا بتواند انگیزه ای برای تحمل مشکلات موجود را داشته باشد. این زنجیره ی بزرگ می تواند سلامت کل جامعه یا سلامت ناقصی را نیز در بر داشته باشد. هرچه خدمات بهتر باشد میزان مشکلات جسمی و معلولیت ها هم به همان نسبت کاهش خواهد یافت.

نظر شما درباره وزارت بهداشت و پرداختی های زیاد طرح تحول در نظام سلامت چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تی نیوز