همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

نوروز با وجود آنکه هر سال با شادی هایی همراه است اما امسال می توان گفت که باز هم برای برخی از خانواده ها با تلخی همراه بوده است. همه ساله با وجود اخطارهایی که در خصوص تعطیلات نوروزی و حوادث موجود در آن در سالهای گذشته گزارش هایی برای مردم ایران ارائه می شود اما باز هم این اتفاقات و تصادفاتی که مرگبار بوده است برای مردم ایران درس عبرت نشده و همچنان تصادف ها و صدمات وارده ادامه خواهد داشت.

در نوروز و تعطیلات نوروزی که می تواند در هفته ی اول یا دوم باشد ، برخی از خانواده ها کوله بار خود را می بندند و برای سفر آماده می شوند. غافل از آنکه این سفر می تواند چه پیامدهایی را به دنبال داشته باشد. سفر برای برخی از افراد به گونه ای دیگر تعبیر شده است. سفر شما زا زمانی شروع می شود که استارت ماشین را زده اید و تا زمانی پایان می یابد که بع مقصد رسیده اید. فاصله ای که در این بین وجود دارد هم سفر است و نباید با سرعت زیاد خوشی آن را از بین برد. باید با سرعتی که توسط جاده های موجود تعیین شده است حرکت کنید تا دچار مشکل نشوید. اما در نوروز اکثر جاده های ورودی و خروجی استان ها پرترافیک است. همین ترافیک برای برخی از افراد به صورت یک معضل در آمده و گویی چنین فکر می کنند که اصلا تمام نمی شود. همین امر و لایه کشیدن و سرعت رفتن در بین ماشین ها می تواند تصادفی را به وجود آورد.

همچنین ببینید :  بیمه خشونت سیاسی ؛ جدیدترین رشته بیمه ای

نوروز

افرادی که می خواهند در نوروز سفر کنند باید بدانند که نوروز مساوی با ترافیک است پس قبل از سفر باید فکر صبر و حوصله ی بین راه را کرده و خانواده ی خود را با مشکل روبه رو نکنند. خانواده به دست راننده یک امانت است و نباید جان این امانت ها با ندانم کاری های فرد راننده به خطر بیوفتد. در نوروز امسال با وجود توصیه هایی که در خصوص تخلفات و سرعت مطمئنه و . . . داده شد باز هم هزاران خودرو متخلف شناخته شدند.

در هفته ی اولی که از نوروز گذشت می توان گفت که در حدود صد و شصت نفر از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست دادند و در حدود سه هزار نفر هم جراحات سنگینی را تجربه کردند. در صورتی که اگر کمی احتیاط صورت می گرفت و کمربندهای ایمنی بسته می شد یا معاینه های فنی قبل از سفر انجام می شد چنین مشکلاتی رخ نمی داد. خوشبختانه این آمار در سالهای پیش بیش از این میزان بود و امسال کمتر شده است اما باز هم این اعداد و ارقام قابل تأمل است و نیاز به بررسی دارد.

از جمله تخلفاتی که در این قبیل تصادفات صورت گرفت به همان مواردی که همیشه تذکر داده می شود مربوط بوده است. سرعت هایی که در محل های مورد نظر نباید وجود داشته باشد ، سبقت هایی که در خط ممتد و یا در اماکنی که ممنوع است صورت می گیرد ، عدم رعایت نکات ایمنی ، خوردن و آشامیدن در پشت فرمان ، صحبت با گوشی ، خستگی و خواب همه و همه از مواردی بودند که امسال هم خطر آفرین شده اند.

همچنین ببینید :  نظارت بر صنعت بیمه چگونه افزایش می یابد؟

امسال هم از جمله سالهایی بود که هوا با مسافران یاری نداشته و برف و باران در برخی از جاده ها مشاهده شده است. همانطور که می دانید میزان تصادفات در این شرایط آب و هوایی بیش از سایر موارد است و همین امر می تواند مشکل ساز شود. در صورتی که همه چیز به خود راننده بستگی دارد. معمولا رانندگان فرقی برای روزهایی که زمین لغزنده است و ماشین سر می خورد و روزی که زمین کاملا خشک است و امکان سر خوردن وجود ندارد قائل نمی شوند. به همین دلیل تصادفات در روزهای بارانی بیشتر است. زیرا هم سرعت بیش از حد مجا است و هم فاصله ای که بین خودروها وجود دارد کمتر از حد معمول در روز بارانی است.