همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

از آن جایی که هر وسیله ی نقلیه اعم از اتومبیل یا موتورسیکلت باید به بیمه اجباری شخص ثالث مجهز باشند و نداشتن این بیمه حتی برای موتور سیکلت بعنوان یک خلاف محسوب می شود ، پلیس نیروی انتظامی نسبت به این اقدام موتور سیکلت سواران واکنش نشان داده و از این پس در هر جایی که موتورسیکلتی مورد بررسی قرار گیرد و مجهز به بیمه شخص ثالث نباشد ، سریعا متوقف خواهد شد.

این عمل از همکاری پلیس راهور نیروی راهنمایی رانندگی و همچنین صندوق تأمین خسارتهای بدنی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نشأت می گیرد. در این تفاهم نامه به این نتیجه رسیدند که مجهز نبودن موتور سیکلت به بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت سوار بعنوان یک خطر تهدید کننده محسوب می شود. زیرا خطر همیشه در کمین رانندگان می باشد.

موتور

بیمه موتور سیکلت

حتی برخی مواقع با وجود رعایت تمام قوانین ، این بی قانونی از سوی شخص مقابل صورت می گیرد و یک تصادف اتفاق می افتد. در این موارد راننده ی وسیله ی نقلیه مسئول تمام امور می باشد و باید خسارت بدنی وارد شده را پرداخت کند. به همین دلیل داشتن این بیمه به نداشتن آن می ارزد. در صورتی که یک موتورسیکلت متوقف شود و در نمدارک وی خبری از بیمه شخص ثالث نباشد در نتیجه موتورسیکلت وی از پارکینگ خارج نخواهد شد. تنها زمانی که اثبات شود ، وسیله ی نقلیه ی او مجهز به این بیمه است ، اجازه ی خروج خودرو داده می شود.

برای این موتورسیکلت سواران خطاکار حتی تشوبقی هم صادر شده و تا پایان اسفند ماه وقت دارند تا بدون پرداخت هزینه ی جریمه نداشتن بیمه شخص ثالث ، موتور سیکلت خود را به بیمه مجهز کنند.

همچنین ببینید :  موشکافی جزئیات بیمه موتورسیکلت از تیرماه

امروزه با وجود ترافیک های شدیدی که در خیابانها مشاهده می شود ، تنها راه حل استفاده از موتورسیکلت است. زیرا به راحتی از بین خودروها عبور می کند ، بنزین کمتری می سوزاند و سریع تر هم به مقصد خواهید رسید. حتی برخی از افراد در حین استفاده از موتور اقدام به مسافرکشی هم می کنند که این خود خطر زیادی برای راننده و سرنشین خواهد داشت. همچنین روز به روز بر میزان استفاده از این وسیله افزوده می شود که همه ی این ها نیازمند یک پیگیری اساسی می باشد. در آماری که گرفته شده است در بین تصادفات وسیله ی نقلیه ، آمار تصادف موتورسیکلت نسبت به سایر وسایل نقلیه در حدود 25 درصد میباشد. این خود سهم بزرگی از تصادفات را شامل می شود که باید از وقوع و پیشرفت روز افزون آن جلوگیری شود.