همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

یکی از مشکلات مهمی که این روزها با آن مواجه هستیم در ارتباط با بدهی های موجود می باشد که متأسفانه در خصوص مصدومان ترافیکی این بدهی ها بسیار زیاد می باشد.

مصدومیت هایی که متأسفانه در ترافیک ها با آن مواجه هستیم مصدومیت هایی می باشد که تقریبا در هر شرایطی باید در اولویت ها قرار داده و هرچه سریع تر در پی رفع آن بود. اما این روزها به دلیل شرایطی که با آن روبه رو هستیم و بدهی های انباشته شده از سوی بیمه ها در خصوص این شرایط بسیار مهم هم باید تغییراتی اعمال شود که قطعا این تغییرات به نفع سیستم درمانی کشور ما نیست.

مصدومان ترافیکی و مشکل بدهی ها

همه ساله مصدومان ترافیکی با وجود شرایط مختلف در حال افزایش هستند. متأسفانه آمارها نشان می دهد که این آموزش ها فایده چندانی نداشته و هر زمان که پیکی از سفرها آغاز می شود بر تعداد این مصدومان نیز اضافه خواهد شد. با توجه به نزدیک شدن به ایام عید و سفرها و متأسفانه این مصدومیت ها وزارت بهداشت در خصوص بدهی هایی که متولی این هزینه ها یعنی بیمه ایران نسبت به این وزارت خانه دارد واکنش نشان داده و از احتمال پولی شدن خدمات ارائه شده به مصدومان نیز سخن می گوید.

مصدومان ترافیکی و مشکل بدهی ها

در واقع هزینه های مربوط به درمان هریک از بیماران در حوادث جاده ای بسیار زیاد است و نمی توان این هزینه ها را نادیده گرفت در صورتی که بخش دولتی و بیمه ای یعنی بیمه ایران باید این هزینه ها را پرداخت نماید تا بتواند به استوار بودن نام خود در عرصه بیمه ای کشور نیز ادامه دهد. وزارت بهداشت هم از شرایط بودجه ای خوبی نسبت به بیمه ایران برخوردار نبوده و نمی تواند از این هزینه ها بگذرد و خود نیز پرداخت کننده باشد. در حقیقت بیمه ایران باید در تلاش باشد تا بتواند این هزینه ها را از هزینه های دیگر وزارت خانه جدا کند تا اثربخشی مطلوبی داشته باشد.

همچنین ببینید :  وضعیت نامناسب آزمایشگاه های کشور

بدهی برآورد شده که باید از سوی بیمه ایران در خصوص مصدومان ترافیکی و سایر هزینه ها به وزارت بهداشت پرداخت گردد در حدود هشتصد میلیارد تومان می باشد. این رقم بسیار زیاد است و باید هرچه سریع تر اقداماتی در خصوص آن صورت پذیرد. در غیر این صورت هزینه های این بدهی باید توسط مردم پرداخت گردد که قطعا هزینه های بسیاری خواهد بود و در شرایط حساس پرداخت چنین هزینه ای برای خانواده ها امکان پذیر نیست.

مصدومان ترافیکی و مشکل بدهی ها

بیمه ایران متأسفاه چنین مبلغ بدهی را قبلو ندارد در حالی که تمامی هزینه ها موجود می باشد. تاکنون درگیری بین این موضوعات از خدمات به مردم ذره ای نکاسته و همواره بیمارستان ها بر اساس روال قدیمی خود به درمان رایگان نیز ادامه می دهند.

نظر شما درباره مصدومان ترافیکی و مشکل بدهی ها چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تی نیوز