همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

در سالی که گذشت علی رغم فراز و نشیب های موجود ، سالی بسیار پربار برای صنعت بیمه بشمار می رود. در بین تحولاتی که در صنعت بیمه رخداد ، نقش بیمه ی عمر پر رنگ تر از همه بود. باتوجه به فرهنگ سازی هایی که اخیرا برای صنعت بیمه انجام شد ، تمرکز اصلی بر روی بیمه عمر بود که خوشبختانه این بیمه با رشد تقاضای مردم روبه رو شد.
وجود طرح های مختلف و تخفیفات بی نظیر و همچنین کیفیت های بسیار در خدمات ارائه شده از راههای افزایش جلب مشتریان برای بیمه ها بود. هر شرکت بیمه ای برای اینکه جایی در صنعت بیمه داشته باشد تمام تلاش خود را کرد. از تغییر و تحولاتی که در بیمه های مختلف برای ارتباط با مشتریان انجام شد تا بخشودگی های بیمه ای ، همه و همه در راستای جلب رضایت هموطنان عزیز بوده است.

یک علت مهم در رشد صنعت بیمه در سال 95 این بود که از ابتدای سال با برداشته شدن تحریم های موجود تغییرات بی نظیر در خدمات ارائه شده و همچنین سرمایه های بسیاری به میهن عزیزمان ایران بازگشته است. اینها همه دست به دست هم دادند تا در هر زمینه ای پیشرفت رخ دهد که یکی از این زمینه ها ، صنعت بیمه بود.

صنعت بیمه

زمانی که محدودیت های ناشی از تحریم برداشته شد ایران یک نفس راحت کشید و این نفس به صنعت بیمه هم منتقل شد. زیرا سالهای بسیاری گذشته بود که دیگر تمایلی برای بیمه های مربوط به باربری و کشتی ها وجود نداشت. زیرا با وجود تحریم کالایی رد و بدل نمی شد تا سودی بخواهد داشته باشد. به همین دلیل اغلب کارها راکد مانده بود. اما با وجود این راه روشن بسیاری از کارها جانی دوباره گرفتند و رشدی بی نظیر داشتند. تنها کافی است که میزان سود یک کار در سال 95 با سال 94 مقایسه شود. در این صورت تغییرات به وضوح لمس خواهد شد.

همچنین ببینید :  مرخصی استعلاجی از نظر بیمه ای چه شرایطی خواهد داشت؟؟؟

یک تهدید بزرگ برای بیمه های موجود رد همین بیمه ی عمر نهفته است. زیرا اگر بخواهیم در این بیمه پیشرفت داشته باشیم دیگر نباید در سایر جاها از جمله بانک و . . . سرمایه گذاری هایی را انجام دهیم. تجاری که بسیار با تجربه هستند همیشه یک هدف را دنبال می کنند و آن هم این است که نباید پول به دست آمده را در یک جا سرمایه گذاری کرد و بر روی یک کار تمرکز داشت. زیرا امروزه هر کاری ممکن است در آینده با شکست روبه رو شود و تقاضا برای آن کاهش یابد در نتیجه بهترین راه این است که همزمان در چند مسیر قرار گرفته و سرمایه گذاری کنید.

یکی از مشکلات دیگری که آینده ی بیمه را با مشکل روبه رو ساخته ، عدم مشارکت مردم در برخی ار رشته های بیمه ای و مشارکت زیاد مردم در برخی از رشته هایی است که تنها برای یک شرکت بیمه ای ضرر را به همراه دارد. در صنعت بیمه رشته های بیمه ای گوناگونی وجود دارد اما بیشترین استفاده ی مردم از بیمه های درمانی و شخص ثالث است. هر دوی این موارد با وجود این که تعداد مشتریان بیساری دارد اما بیمه را با مشکل روبه رو ساخته زیرا در آمد حاصل از این رشته های بیمه ای با خرج کرد تطابق ندارد و به نوعی ضرر بیشتر است. از طرفی مردم در برخی از رشته های بیمه ای که حوادث طبیعی را در بر می گیرد همچون آتش سوزی و . . . را قبول ندارند. زیرا از نظر آنها اعتقاد بر این است که شاید برای ما این اتفاق رخ ندهد ، مگر در طول سال چند مورد آتش سوزی اتفاق می افتد که باید این همه هزینه را متقبل شوم!!!

همچنین ببینید :  نحوه جداسازی تفکیک موسسات بیمه

از طرفی دادن اجازه ی تأسیس به برخی از شرکت ها ، کل صنعت بیمه را زیر سؤال برده است ، زیرا این شرکت ها در راستای تعهداتی که در قبال عضویت یک فرد در یک رشته ی بیمه ای در قبال او دارند را زیر پا گذاشته و برای پرداخت خسارت ها دست دست می کنند. زمانی که فرد با یک شرکت بیمه ای خصوصی چنین مشکلی داشته باشد ، نسبت به بیمه های دولتی که سالیان سال است در حال فعالیت هستند بی اعتماد شده و از بیمه شدن منصرف می شود. این قبیل مشکلات در صنعت بیمه باید حل شود تا بتوانیم انتظار پیشرفت های آتی را در ذهن خود داشته باشیم.