همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

امروزه از هر کس که این سوال را بپرسی که آیا قرار دادن پول در بانک و گرفتن سود بانکی بهتراست یا اینکه این سرمایه را در بیمه عمر سپرده گذاری کنی ، جوابی ندارد که به شما بدهد. اما ما در این مطلب از سایت بیمه قصد داریم تا مزایای سپرده گذاری در بانک را با مزایای بیمه عمر مقایسه کنیم.
بیمه عمر یکی از بیمه هایی است که شاید امروزه نتواند تأثیر خود را نشان دهد اما باید این اطمینان را داشت که در سال های آتی می تواند به عنوان یک کمک هزینه برای زندگی فرزندانمان باشد. جالب است بدانید که برخی از افراد به این نوع سرمایه گذاری اعتقادی ندارند و از نظر آنها سرمایه ای که در آخر به دست می آید برای چند سال دیگر سرمایه ای اندک است ، این افراد ترجیح می دهند تا ماهانه پولی را کنار گذاشته و بعد ازیک سال در بانک قرار دهند تا در نهایت با همان مدت زمان به یک سرمایه ی بیشتری دست یابند. از نظر آنها ممکن است که شرکت های بیمه ای مقداری هزینه هم بابت این قرارداد چند ساله از آنها بستانند.

بررسی موضوع سپرده گذاری در بانک و مقایسه آن با بیمه عمر کار ساده ای نیست. زیرا این دو مقوله و نتایج آنها با هم قیاس نمی شود. برای آنکه شما از ظریق بانک به یک سرمایه برسید باید سالیان طولانی کار و تلاش کنید. اما آیا چنین توانی را در بیست سال آینده خواهید داشت . علاوه بر آن چنین ریسکی بر روی زندگی یک فردی که در حال انجام کار آزاد است بسیار مشکل تر می باشد. اما در بیمه عمر شما می توانید در زمانی که حتی توانی برای کار کردن ندارید از مزایای آن بهره مند شوید و نگران آینده ی خود و فرزندانتان نباشید .

همچنین ببینید :  بیمه چیست | تعریف بیمه ها و روابط بیمه بیمه گذار و بیمه گر

سپرده گذاری

شخصا با اینطور قیاس کردن موافق نیستم ، و طبق یک اصل مهم باید هرشخصی یک بیمه عمر خوب ، یک پس انداز خوب ، یک حساب بانکی خوب ، یک ماشین و یک منزل خوب داشته باشد ولی برای روشن شدن موضوع توجه شما را به مطالب زیر جلب می کنم .زمانی که شما بیمه عمر را بر می گزینید در ازای پرداخت مبلغ اندکی از مزایای بیمه ای مختلفی بهره مند می شوید که می توانید بسیاری از هزینه های مختلف را در زندگی شما کاهش دهد. اما زمانی که در یک بانک قصد دارید سپرده گذاری کنید با این پس اندازهای جزئی نمی توانید از مزایای بیمه ای نیز بهره مند شوید با توجه به اینکه قیمت سودهای بانکی هم همچون نفت در حال تغییر است. سرمایه گذاری بر روی سودهای بانکی هیچ فایده ای ندارد و تنها تلف کردن وقت است. بهترین راه این است که اگر سرمایه ای بزرگ دارید در یک کار پر سود آن را خرج کنید و سود آن کار را برای بیمه عمر خود کنار بگذارید.

زمانی که شما برای سپرده گذاری در بانک برای دریافت بیشترین سود ، سپرده گذاری یک ساله را انتخاب می کنید به مدت یک سال نباید به این پول دست بزنید حتی اگر یک موقعیت را تجربه کنید. اما چنین محدودیتی برای بیمه عمر نیست و تنها نیاز است که مدت 24 ماه از سپرده گذاری شما برای بیمه عمر بگذرد در آن صورت در مواقع ضروری می توانید از پول خود وامی را بگیرید و به زخم زندگی خود بزنید. اگر در این بین کارهای مختلفی هم انجام شود ، شما به عنوان یک سرمایه گذار در افزایش یا کاهش سودهای به دست آمده شریک هستید. برای دریافت سود به هر بهانه ای مبلغی از شما کسر نخواهد شد و تمام و کمال به شما تعلق می گیرد.

همچنین ببینید :  بیمه عمر ، در آینده چه مزایایی برای افراد بیمه شده خواهد داشت؟!!

به هر حال برای سرمایه گذاری و سپرده گذاری در بانک باید یک آدم ریسک پذیر باشید. زیرا با توجه به تورم ، سودهای بانکی نیز افزایش یا کاهش می یابد و در نتیجه این تأثیر می تواند سرمایه ی شما را کمی افزایش یا بسیار افزایش بدهد. در عین حال اگر در این بین مشکلی برای شما پیش آمد دیگر نمی توانید بر روی این پول حساب کنید زیرا باید برای گرفتن سود تا پایان وقت تعیین شده در بانک بماند.

اما بیمه عمر چنین قوانینی را نمی پذیرد و شما می توانید یک سرمایه گذاری مطمئن برای سال های آینده ی خود را انجام دهید و در عین حال از مزایای بیمه ای آن هم استفاده کنید. از نظر سایت بیمه پاسخ به این سوال که آیا سپرده گذاری در بانک بهتر است یا بیمه عمر ، جواب بیمه عمر می باشد. امید داریم که بیمه عمر و مزایای استفاده از آن برای هموطنان عزیزمان ملموس تر باشد و این اتفاق برای هر ایرانی نیز رخ دهد.