همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

سوانح جاده ای از دیرباز جان بسیاری از مردم را گرفته و به کام مرگ کشانده است. سوانح جاده ای در زمره ی اتفاقاتی قرار دارد که در 90 درصد موارد عامل اصلی رخداد آن خود فرد است. برای حفظ سلامت جان شما ابزارهای زیادی در اتومبیل به کار برده شده است از جمله ی آنها کمربند ایمنی است. علاوه بر کمربند ایمنی ، ابزار های جدیدتر همچون ایربگ ، ترمزهای سریع الأثر و . . . نیز به کار گرفته شده است. درست است که در ازای این موارد از جیب شما مبلغی کسر می شود اما مقایسه ی این مبلغ مالی با خسارت های جانی بسیار وحشتناک کار درستی نیست. زیرا فرق بین آنها از زمین تا به آسمان است. در این بین نقش بیمه هم بسیار مهم می باشد. زیرا بیمه می تواند انواع خسارت وارد شده به شما را پرداخت کرده و این دغدغه را از ذهن شما دور کند.

در اکثر سوانح جاده ای عامل اصلی تصادف سرعت بسیار بالا می باشد. رانندگان باید بدانند که جاده محلی برای مسابقه با رانندگان دیگر نیست. به همین دلیل در اماکن مختلف ورزشی فضایی برای تخلیه هیجان اینگونه افراد تعبیه شده است. این رانندگان با حرکات نمایشی خود تمرکز بقیه رانندگان را به هم ریخته و موجب تصادفات بسیار بد خواهند شد.

همه ساله برای برنامه ریزی دربرخی راهها برای کاهش تصادفات یک مطالعه ی اجمالی انجام شده و آماری نیز استخراج می گردد. در برخی سالها آمار کاهش اما در برخی از سالها هم افزایش پیدا می کند. آمار استخراج شده در سال جاری بسیار تکان دهنده بود و همگان را به تفکر وا داست.
امسال در تصادفات در حدود شانزده هزار نفر کشته !!! و 350 نفر هم مصدوم گشتند. این مصدومیت ها حتی در برخی موارد به نقص عضو نیز تبدیل شد. هر نقص عضو یعنی تحمل بار زیاد مالی بر روی خانواده زیرا فرد مورد نظر از نظر کاری غیر فعال شده و نمی تواند کار کند اما نفس می کشد و نیاز به رسیدگی دارد.

همچنین ببینید :  ساعت کاری و بیمه رد شده

سوانح جاده ای

اگر سرنشینان درون ماشین به بیمه سرنشین ، راننده به بیمه شخص ثالث و خودرو به بیمه بدنه مجهز باشد درصد زیادی از مشکلات مربوط به سوانح جاده ای از بین خواهد رفت. زیرا بیمه تا آخرین لحظه در کنار شماست و از شما حمایت خواهد کرد. یکی از مهم ترین آمارها که در دست خود مردم می باشد و دولت تا اندازه ای که بتواند به کاهش آن می پردازد سوانح جاده ای است. بزرگترین مسئولیت دولت در کاهش روند این نوع تصادفات بهسازی و با کیفیت کردن آسفالتهای موجود ، زیرسازی جاده ها ، افزایش امنیت جاده ها ، خدمات امدادی مناسب و بسیار سریع برای کمک رسانی به مصدومان می باشد.

بر اساس آمار گرفته شده نسبت به سالهای گذشته میزان کشته های تصادفات کاهش یافت اما درصد مصدومیت ها همچنان بالا است و باید برای این وضعیت چاره ای اندیشیده شود. بیمه مرکزی در این راستا بسته های مختلفی را تعریف کرده تا بار این اتفاق را به حداقل برساند و از بسیاری پیامدهای آن پیشگیری شود. چون حادثه خبر نمی کند در این راستا نیاز به پیش بینی شما می باشد زیرا سوانح جاده ای حتی با رعایت تمام قوانین همیشه در کمین شما هستند. نمونه ای از این نوع حوادث می توان به این مورد اشاره کرد که انحراف اتومبیل از یک سمت جاده به سمت دیگر می تواند با آسیب بسیار شدید اتومبیل سمت دیگر که به آرامی در حال حرکت بود بشود. همچنین در تصادفات و تعیین خسارت اتومبیل ها در این قبیل سوانح ، نقش کارشناس بیمه که جهت ارزیابی خسارت به محل اعزام می شود بسیار کلیدی است.

همچنین ببینید :  مصدومان ترافیکی و مشکل بدهی‎ها

همیشه قبل از یک سفر طولانی بررسی برخی موارد از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که در هر شرایطی خودروی خود را از تمام زوایا بررسی می کنید تا مشکلی در جاده برای شما پیش نیاید باید همین کار را برای بیمه نامه ی خود انجام دهید. بدون تمدید بیمه ای که منقضی شده است ، در جاده رانندگی نکنید زیرا تمام خسارت های احتمالی در آینده بر عهده ی شما خواهد بود.

داشتن بیمه برای شما یک آسودگی خیال را فراهم می کند تا با آرامش در کنار خانواده از سفر خود لذت ببرید. پس این آرامش را با اراده و اختیار خود به وجود آورید تا برای آینده پشیمانی باقی نماند.