زلزله کرمانشاه یکی از زلزله‎های خسارت‎زا همانند زلزله بم با تعداد کشته‎های کمتر اما با خسارت‌‎ها و زخمی‎هایی زیاد به پایان رسید. پس لرزه‎هایی از آن نه تنها در کرمانشاه بلکه در دیگر استان‎های کشور در حال وقوع می‎باشد.

در زلزله کرمانشاه چه گذشت؟

افرادی که در هر زلزله مشابه زلزله کرمانشاه فوت می‎کنند باید از سوی تیم هلال احمر و سایر افرادی که برای کمک رسانی به منطقه آسیب دیده شتافته‎اند به سرعت پیدا شده و پس از انجام امور مربوط به فوت یک مسلمان به خاک سپرده شوند. اما افرادی که از خانواده آنها زنده باشند، می‎توانند بر اثر بی توجهی ما و غفلت تیم‎ها جان خود را از دست بدهند. بنابراین یکی از راههای پیشگیری از این حادثه اسکان دادن و همچنین پرداخت خسارت به منطقه مربوطه جهت شروع بازسازی است.

در زلزله کرمانشاه چه گذشت؟

لزوم استقرار موقت و دائم پس از زلزله

در منطقه‎های زلزله زده به دلیل خرابی خانه‎ها و تمامی مراکز بهداشتی، پزشکی و آموزشی ابتلا افرادبه عفونت‎ها و یا بیماری‎های واگیردار شرایط برای اسکان دادن وخیم‎تر می‎شود. بنابراین هرچه سریع تر باید اماکن موقتی برای آنها ترتیب داده شود تا مدت زمان محدودی را در این اماکن به سر برند. سپس با همت مسئولین و پرداختی که از سوی دولت صورت می‎پذیرد می‎توان به اماکن دائمی برای این عزیزان فکر کرد.

پرداخت خسارت در زلزله کرمانشاه

خسارتی که آسیب دیدگان در زلزله اخیر کرمانشاه و همچنین استان ایلام انجام شد در حدود 71 میلیارد تومان بوده است. این پرداختی از سوی وزارت اقتصاد و دارایی انجام پذیرفت. این کمک برای بهبود وضعیت بازماندگان حادثه ترتیب داده شده و برای ذره ذره این خرج برنامه ریزی شده است. زیرا در شرایط کنونی کشور تخصیص چنین اعتباری برای کمک دور از انتظار بود.

همچنین ببینید :  حادثه‌ای دیگر در لحظه فرود هواپیما

در زلزله کرمانشاه چه گذشت؟

این پول از طریق چند مرکز مهم تزریق شده که این مراکز عبارتند از: تنخواه وزارت کشور، تملک استان کرمانشاه و ایلام، اورژانس کشور و تهران، پزشکی قانونی و جمعیت هلال احمر.

علاوه بر آن مسئولین کشوری از طریق چند مرکز مهم دیگر همچون محل فعالیت‎های بانکی و بیمه‎ای، اداره امور مربوط به مالیات، خزانه داری کشور و . . . رسیدگی به آسیب دیدگان را بسیار مهم دانسته و هر چه زودتر باید اقداماتی در این راستا صورت پذیرد.

نظر شما درباره در زلزله کرمانشاه چه گذشت چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

ریسک نیوز