همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

یکی از اتفاقات بسیار عجیبی که در رابطه با بیمه وجود دارد ، بیمه گل نرگس خواهد بود که برای استان خراسان جنوبی نیز به صورت پایلوت انجام می شود.

بیمه گل نرگس شاید تاکنون در ایران اجرایی نشده باشد اما از زمان فعلی به بعد به دلیل بررسی های اولیه و تأیید نهایی آن باید اجرایی شود. گل نرگس یکی از خاص ترین گل های ایران است که در صورت عدم رسیدگی یا بروز خشکسالی و . . . می تواند دچار آسیب شود و در نهایت نسل این گل به صورت کامل منقرض شود ، بنابراین کشاورزان هم می توانند به چنین ترتیبی در کوتاه ترین زمان ممکن با بیمه گل نرگس از خسارت های احتمالی نیز در امان باشند و در آسودگی کامل فعالیت کنند.

بیمه گل نرگس قطعی می شود!

این پیگیری ها در ابتدا از سوی سازمان جهاد کشاورزی انجام شده است. تولید گل نرگس در واقع یکی از کارهایی است که در جاهای بخصوص انجام می شود یکی از مکان های تأیید شده برای این کار در استان خراسان جنوبی و در شهرستان خوسف قرار دارد. در این شهرستان به دلیل بالا بودن برداشت گل نرگس تقریبا بیشتر افراد به این کار مشغول هستند بنابراین بیمه گل نرگس می تواند در زمان کوتاهی این میزان اشتغال زایی را تضمین نماید. هر سال در دی ماه جشنی برای شکرگذاری برداشت نیز برپا می شود.

قیمتی که برای گل نرگس در نظر گرفته اند در حقیقت قیمت بسیار کمی است زیرا به نسبت سایر گل ها از ارزش کمتری برخوردار نیست اما به دلیلی که به صورت داخلی تولید می شود از قیمت پایین تری بهره می برد. این قیمت پایین می تواند در انگیزه کاری یک کشاورز تأثیر منفی خود را برجای بگذارد. بنابراین کشاورزان و افرادی که به صورت واسطه وجود دارند این گل ها را خریداری و در نهایت برای کشورهای دیگر صادر می کنند که البته از این راه سودهای بسیاری می برند و به نوعی قاچاق محسوب می شود.

همچنین ببینید :  بیمه نامه ای جدید از بیمه تجارت نو

بیمه گل نرگس قطعی می شود!

گل نرگس از جمله گل هایی است که نیازمند آب کافی خواهد بود ، در صورتی که ذره ای از این آب کاهش پیدا کند می تواند در باردار شدن این گل و زیبایی آن و رشد مربوط به ریشه آنها تأثیر منفی داشته و زحمت عده زیادی را برباد بدهد. تولید چنین گلی سختی های خاص خود را دارد که متأسفانه هیچ ارگانی بغیر از کشاورزان از این سختی ها و استرس ها باخبر نیستند. علاوه بر سرمایه گذاری بر روی تولید بیشتر باید بتوانیم تا در مدت زمان کوتاهی سرمایه گذاری خود را بر روی فروش بیشتر هم نیز قرار دهیم.

نظر شما درباره بیمه گل نرگس چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

اعتماد آنلاین