بیمه ملت یکی از شرکت‌های بیمه‌ای تازه تأسیس اما موفق است که گام در عرصه بیمه ایران نهاده است. بیمه ملت همچون هر شرکت بیمه‌ای همواره اهدافی را برای خود طراحی کرده و این اهداف به نوعی استراتژی طرح ریزی چنین پروژه عظیمی در صنعت بیمه کشور عزیزمان، ایران گردیده است. اهداف بیمه ملت عبارت است از:

ارائه خدمات نوین در بیمهبهره برداری اقتصادی برای هر آنکس که با بیمه ملت سروکار داشته باشد.

تضمینی پایدار برای بیمه گذاران

همكاري با شركت‎هاي بيمه بين المللي و شركت‎هاي بيمه گر اتكايي

کارآفرینی و ایجاد سیستم های جدید

توسعه برای اقتصاد بخش خصوصی

افزايش توليد ناخالص داخلي و . . .

همه و همه در زیر چتر بیمه ملت به وقوع خواهد پیوست. اما این شرکت که در گذشته تنها یک شرکت مستقل بوده، دست به اقدامی جدید یعنی ایجاد شعبات مختلف در سراسر ایران خواهد زد. اما در ابتدا تنها یک شعبه از آن قابل افتتاح است و تا تحقق اهداف این شرکت راه طولانی باید سپری شود. این شعبه امروز 18 بهمن راه اندازی خواهد شد.

بیمه ملت

بر اساس این گزارش پیش از این ابراهیم پور، مدیر عامل بیمه ملت در پاسخ به این سوال که استراتژی بیمه ملت در خصوص ایجاد شعبه چه خواهد بود، تصریح کرد: ایجاد شعبه دارای مزایای و معایب خود است اگر چه که گسترش شبکه فروش و ایجاد شعبات از سوی نهاد نظارتی تکلیف شده است؛ چرا که بیمه ملت تنها بیمه‎ای است که شعبه ندارد.

مزایا و معایب داشتن شعبه

او در خصوص اینکه نداشتن شعبه مزایا و معایبی دارد این چنین توضیح داد که:
داشتن شعبه می‎تواند سودهای زیادی داشته باشد. از جمله اینکه ما دیگر بسیاری از مناقصات خود را از دست نخواهیم داد و و یا در زمان خسارت دهی و ارزیابی خسارت با وجود شعبه بیمه ملت به مشکل برنخواهیم خورد. در کنار آن داشتن شعبه می‎تواند ضررهایی هم با خود به همراه داشته باشد. مثلا راه اندازی یک شعبه می‎تواند بسیار هزینه بر باشد زیرا باید زیر ساخت‎های آی تی گسترده و مدرنی طراحی شود و از سوی دیگر مشکلات بین نمایندگی‎های مختلف وجود ندارد.

اما بطور کلی پس از بررسی معایب و مزایای داشتن شعبات بیمه‌ای به این نتیجه رسیدیم که داشتن یک و یا چند شعبه بهتر از نداشتن آن است و به نوعی سود آن بیش از ضرر آن خواهد بود. اما با توجه اینکه در این راه موانعی همچون وجود زیر ساخت‌های فناوری اطلاعات به صورت متفاوت وجود دارد نمی‌توانیم به یکباره تعداد زیادی شعبه را افتتاح کنیم و این کار را باید قدم به قدم انجام دهیم تا با مشکل مواجه نشویم.

منبع:
http://risknews.ir