همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

بیمه مرکزی همچون ملوان یک کشتی عظیم با خدمه بسیار عمل می کند. رهبری امر بیمه در کشور ایران و وجود انسجام کاری و نظم و ترتیب در امور و همچنین اجرای قوانین بر عهده ی بیمه ی مرکزی نیز می باشد. هر دستورالعملی که بیمه ی مرکزی آن را بعنوان دستورالعمل اجرایی تلقی کند باید تمامی شرکت های بیمه ای در ایران آنها را اجرا کنند و در صورتی که هر یک از آنها از این وظیفه سرباز زنند با جریمه روبه رو می شوند.

بیمه مرکزی ایران جدیدا هشداری به هموطنان عزیزمان داده است. این هشدار در جهت جدید ترین اخبار درباره ی یک سری از افراد سودجو می باشد. گویا این افراد با شما ارتباط برقرار کرده و در خصوص برخی از خدمات اجباری بیمه با شما صحبت می کنند. خدماتی که باید شما آنها را بپذیرید. این خدمات عبارتند از: کارتهای خدمات سلامت ، دندانپزشکی ، امداد خودرو و . . . این افراد و این شرکت ها خدمات ذکر شده را با حالت اجبار به شما تحمیل می کنند. در صورتی که بیمه مرکزی ایران چنین خدماتی را در خود ندارد و اگر هم برخی از موارد اضافه تر از بیمه را داشته باشد ، به صورت اختیاری بوده و به هیچ عنوان جنبه ی اجباری را ندارد. بیمه مرکزی ایران درباره ی این اقدام خاطر نشان کرد که در ایران چنین محصولات و خدماتی را برای فروش نخواهیم داشت و این تنها یک کلاهبرداری از مردم شریف ایران است. شابد برخی از افراد ساده لوح گول این نوع از خدمات را بخورند اما مطمئنا برخی از افراد پیگیر هم وجود دارند که این موضوع را به مسئولان گزارش داده و خواهان پیگیری آنها هستند.

همچنین ببینید :  نقش حلقه مفقوده صنعت بیمه در کاهش سوانح رانندگی

بیمه مرکزی

بیمه مرکزی اران با پیگیری این رخداد به این نتیجه رسید که بعضی از اطلاعات شخصی افراد تحت پوشش بیمه به شیوه ی ماهرانه ای سرقت شده و این افراد سودجو هم از همین طریق با افراد بیمه شده ارتباط برقرار کرده و خرید محصولات اجباری بیمه ای که تحت پوشش آن هستند را به آنها اعلام کردند.
ممکن است این افراد به شما بگویند که در صورت عدم پذیرش این محصولات و خدمات ارائه شده سایر بیمه های آنان لغو خواهد شد ، در صورتی که چنین اجازه ای ندارند و تنها برای ترساندن شما اینگونه صحبت می کنند. برخی از هموطنان که وعده های دروغین و محصولات آنها را تهیه کردند ، بسیار ناراضی بوده و از پرداخت مبلغ درخواستی پشیمان هستند. همه ی این افراد خواستار پیگیری سودجویان می باشند.

این موارد کلاهبرداری اولی و آخرین کلاهبرداری نخواهد بود و همچنان ادامه خواهد داشت اما با هوشمندی مردم و پیگیری بیمه مرکزی و همچنین شرکت های بیمه ای اینگونه سودجویی ها در همان مراحل اولیه تشخیص و از بین خواهد رفت تا شاهد از بین رفتن سرمایه های با ارزش هموطنان گرامی نبوده و نباشیم. مردم عزیز قبل از پرداخت این مبالغ به اینگونه افراد باید کمی پر سو جو و استعلام کنند تا متوجه شوند که آیا چنین خدماتی از سوی بمه مرکزی تأیید شده است یا خیر. از بیمه شدگان عزیز درخواست می شود که به پیشنهاد های دروغین این افراد گوش نداده و اطلاعات آنها را به بیمه ی رسمی کشور یعنی بیمه مرکزی اطلاع بدهند تا برخورد قانونی با آنها صورت بگیرد.