همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

در کشور عزیز ما ایران علاوه بر شرکت های دولتی در خصوص ارائه ی خدمات بیمه ای ، شرکت های خصوصی و بیمه غیر دولتی زیادی هم وجود دارند که در حال فعالیت هستند. اما از سوی شورای نگهبان برای تأسیس این شرکت ها ، قوانین خاصی به تصویب رسیده است که مربوط به سال 80 می باشد. این قوانین در واقع به دلیل افزایش رفاه حال مردم ، ایجاد یک امنیت اقتصادی در جامعه ، بهبود خدمات به دلیل رقابت در بین شرکت های بیمه ای موجود ، جلوگیری از ضررهای اقتصادی به جامعه و مردم نیز تدوین شده بود.

بر اساس این قوانین تمامی سیاست ها ، نظارت بر کارها و تصمیم گیری های مهم در حوزه ی این صنعت در اختیار دولت خواهد بود و شرکت های بیمه ای نباید در زمینه های مختلف خودسرانه اقدامی انجام دهند. در قانون بعدی تمامی حیطه های فعالیتی و ضوابط تأسیس یک شرکت بیمه غیر دولتی ، حق بیمه و کارمزد مربوط به رشته های مختلف بیمه ، میزان ذخایر فنی و اندوخته های قانونی و نحوه سرمایه گذاری آنها و . . . بر اساس قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری تعیین خواهد شد. در پایان هم هر شرکت بیمه غیر دولتی برای تأسیس نیاز به یک حداقل سرمایه ای دارد که سقف آن بر اساس نتیجه نهایی تعامل و تصمیم گیری بیمه مرکزی و وزارت دارایی و در نهایت تأیید هیأت وزیران مشخص خواهد شد.

بیمه غیر دولتی

بیمه غیر دولتی

در جلسه ای که اخیرا هیئت دولت برگذار کرده است جدیدترین نرخ حداقل سرمایه برای تأسیس و صدور پروانه یک شرکت غیردولتی مبلغ صد میلیارد تومان تعیین گشت. این مبلغ به تفکیک زیر می باشد:

همچنین ببینید :  بیمه شخص ثالث در زمان تغییر پلاک

20 میلیارد تومان برای بیمه مستمری ، زندگی و سایر بیمه های در این حوزه
30 میلیارد تومان برای بیمه غیر زندگی و انواع بیمه های مربوط به آن
50 میلیارد تومان برای کلیه ی رشته های بیمه ای

همچنین در این جلسه برخی نرخ های دیگر از جمله حداقل سرمایه برای آغاز به کار مؤسسات بیمه اتکایی در حدود 250 میلیارد تومان به تأیید رسید. همچنین مجوز واردات 400 آمبولانس برای مناطق صعب العبور و همچنین روستایی هم صادر شد.

امید است تا با افزایش سرمایه گذاری ها در صنعت بیمه ایران ، بیمه در این کشور روز به روز بیش از گذشته پیشرفت کرده و دیگر هیچ ایرانی دغدغه ی آینده ی خود و خانواده ی خود را نداشته باشد و با خیالی آسوده از لحظه لحظه ی عمر خود لذت ببرد.

منبع:
http://bina.ir/