همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

سربازی یکی از شرایط زندگی مردان به شمار می رود ، در این بین برخی از مردان پس از ازدواج نیز برای سربازی خود اقدام می کنند که تمهیداتی برای آنها در نظر گرفته شده است.

برای آنکه جوانان برای امر ازدواج نیز ترغیب شوند راه حل های زیادی مطرح شده است ، اما در خصوص سربازی خیر. بسیاری از مواقع بخصوص در روستاهای کشور ما شرایطی به وجود می آید که دو جوان در سن کم با یکدیگر ازدواج می کنند ، اما پس از مدتی مشکل سربازی و نبود همسر و . . . بزرگ ترین معضل زندگی یک جوان به شمار می رود. برای آنکه یک سرباز تنها به فکر خدمت خود باشد تمهیداتی در نظر گرفته شده تا شرایط سخت دوران سربازی نیز پشت سر گذاشته شود.

بیمه شدن افراد بی سرپرست و سربازان سرپرست

افرادی که در حال حاضر در سن جوانی یا سنین بالاتر سرباز هستند و همچنین قبل از سربازی خود نیز ازدواج کرده اند به دلیل سختی از خانواده و همسر بیمه می شوند. این سخنی ست که از سوی مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی در روستا و عشایرها مطرح شده و تا درصد زیادی نیز از صحت برخوردار می باشد. علاوه بر آن افرادی که خانواده هایی که در روستاها و عشایر هستند و متأسفانه سرپرستی برای آنها وجود ندارد توسط بیمه تحت پوشش قرار دارند تا حداقل از این طریق بتوانند به مستمری برسند و خدمات مربوط به درمان آنها با هزینه های کمتری برطرف شود.

بیمه شدن افراد بی سرپرست و سربازان سرپرست

در خصوص سربازان در حقیقت نیازی نیست که حتما ازدواج کرده باشند بلکه برخی از مواقع پیش می آید که یک سرباز به عنوان سرپرست یک خانواده فعالیت می کند ، از این رو او نیز در این طرح قرار گرفته و تحت پوشش بیمه خواهد بود تا بتواند درصدی از مشکلات زندگی سخت امروز را نیز پشت سر بگذارد. علاوه بر این افراد می توان به موارد دیگر نیز اشاره کرد مثلا برخی از افراد هستند که در حال حاضر شغل های خانگی دارند و از آنها نیز بهره می برند. این افراد هم می تواند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند. همچنین زنانی هم وجود دارند که سرپرست آنها در حال حاضر در زندان به سر می برد اما از پوشش بیمه ای برخوردار نیستند یا درآمدی ندارند ، این افراد هم می توانند در این بیمه عضو شوند.

همچنین ببینید :  بیمه پارسیان ، بیمه ای کوشا در جهت بیمه کردن گاز خانه ها!!!

بیمه شدن افراد بی سرپرست و سربازان سرپرست

در حقیقت پوشش بیمه ای می تواند یک سری از معضلات موجود در جامعه را حل کند ، برخی از افراد از این طریق مستمری را دریافت می کنند و حتی از خدمات بازنشستگی هم برخوردار می شوند ، برخی دیگر از سابقه بیمه می توانند استفاده کنند و شغلی را برای خود برپا کنند. این دقیقا طرحی است که می تواند با معضل اقتصادی و فقر موجود در جامعه مبارزه کند و درصد این موارد را تا حد زیادی کاهش دهد. این چنین بیمه هایی را می توان به صورت یک نظام نیز راه اندازی نمود و از تأثیرات آن بر روی زندگی مردم در جهت مثبت نیز لذت برد ، کاری که شاید هیچ شغلی نتواند از عهده ی آن برآید.

نظر شما درباره بیمه شدن افراد بی سرپرست و سربازان سرپرست چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تی نیوز

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: