خبرهای زیادی در خصوص اینکه آیا سربازی در زمره سابقه کار محسوب می‌شود یا خیر به گوش می‎رسد. مسئولین اعلام رسمی نمودند که از این پس بیمه سربازی در پروسه سربازی به عنوان دو سال تمام سابقه کار محسوب می‎شود و مورد تأیید تمامی ارگان‎ها می‌باشد. بیمه تأمین اجتماعی هم در این راه از حقوق سربازان دفاع خواهد کرد.

بیمه سربازی، تشویقی برای خدمت

به غیر از سربازانی که هم اکنون به میهن خدمت می‎کنند، عده‎ای به دلیل ادامه تحصیل، ازدواج یا بسیاری دلایل دیگر هنوز به خدمت نرفته‎اند. اما حالا با توجه به مزایایی که برای سربازان در نظر گرفته‎اند، شرایط به نفع سربازان می‎باشد. بخصوص آنکه بیمه سربازی هم به این پروسه اضافه شده است.

بیمه سربازی

حالا خدمت سربازی دیگر وقت تلف کردن نیست. برای زمانی که سرباز توانایی پرداخت حق بیمه را نداشته باشد هم یک راه در نظر گرفته شده تا بتوان مبالغ بسیار ناچیز حق بیمه را به مدت دوازده ماه پرداخت. یعنی میزان حق بیمه سالانه برای مدت یک سال قسط بندی می‎شود تا به سرباز از نظر پرداخت حق بیمه فشاری وارد نشود. علاوه بر آن حقوق ماهیانه هم پرداخت می‌گردد که میزان برداشت حق بیمه از حقوق یک سرباز برای بیمه سربازی بسیار کمتر از حقوق کارمندان است. با پرداخت حق بیمه کمتر یک سابقه بیمه خوب برای شغل‌های آینده آنان محسوب می‎شود.

در کنار این مزیت راه و روش زندگی کردن در شرایط سخت و همچنین اصول محافظت از ملت و میهن هم آموزش داده می‎شود. مسلما شرایط در روحیات او تأثیرگذار است و زندگی مستقل را تجربه خواهد کرد که زیباترین حس دنیا می‎باشد.

تامین اجتماعی و پشتیبانی از سربازان وطن

برای بیمه سربازی هم بیمه تأمین اجتماعی همچون هر زمان دیگری پا به عرصه کمک رسانی نهاده و از طریق شعب مختلفی که دارد این کار را برای سربازان عزیز انجام خواهد داد. اما شاید یک معضل دیگر برای پیگیری کارهای مربوط به تأمین اجتماعی این موضوع باشد که تعداد شعبه‌های آن نسبت به خیل عظیم جمعیتی که برای هر استانی وجود دارد بسیار کم است. در نتیجه تلاش بر آن است که تعداد این شعبه‎ها بیشتر از قبل شود تا مشکلی وجود نداشته باشد و تمام مسائل و مشکلات و دریافت سابقه بیمه در کم ترین زمان صورت گیرد. علاوه بر آن بیمه تأمین اجتماعی قصد دارد تا سامانه از راه دور خود را بیش از پیش تقویت کند تا برخی از این جمعیت زیاد از طریق غیر حضوری به رسیدگی مسائل خود بپردازند.

به چنین ترتیبی می‌توان از آینده خوبی که برای این سربازان میهن رقم زده شده، ابراز رضایت و شادی نمود. با توجه به این ویژگی اخیر درصد افرادی که برای رفتن به سربازی ثبت نام می‎نمایند بیش از پیش خواهد شد.