این روزها خبر از تقلب یک بیمه دندانپزشکی و بر باد رفتن سرمایه بسیاری از مردم از جمله خبرهایی است که در همه جا به گوش می‎رسد. ماجرا را از سوی اتفاقاتی که برای یک شهروند رخ داده بیان خواهیم کرد: بر اساس گزارش این شهروند گویا شخصی به شماره منزل یا مغازه و یا هرجایی که شماره ثابتی داشته باشد تماس می‎گیرد و این جمله را به شما می‌گوید: «در راستای طرح تحول سلامت و با توجه به گران قیمت بودن هزینه قدامات دندانپزشکی شرکت ما اقدام به برقراری بیمه تکمیلی دهان و دندان کرده و شما می‌توانید با کمترین هزینه از تخفیفات ما استفاده کنید»

کلاهبرداری مدرن

اگر در ادامه در خصوص جزئیات کار از آنها سوال بپرسید آنقدر با اطمینان با شما صحبت می‌کنند که پیشنهادهای معقول با قیمت مناسب از سوی آنها می‌شوید. برای شما توضیح می‌دهند که خدمات مورد نظر شامل یک مبلغ بین 50 تا 400 هزار تومان می‌باشد. این مبلغ باید به صورت سالانه پرداخت شود. در صورت پرداخت علاوه بر بیمه دندانپزشکی از سایر خدمات زیبایی همچون لیزر درمانی و خدمات پوست و مو و . . . بهره مند خواهید شد. در صورتی هم که 4 نفر دیگر را به ما معرفی کنید بطور کلی 190 هزار تومان حق بیمه پرداخت خواهید کرد.

بیمه دندانپزشکی

از هر کجای تهران که باشید می‌توانید از 73 دندانپزشک و کلیلنیک مدرن ما بهره ببرید. خدمات مختلف در خصوص دندانپزشکی شامل: ایمپلنت! ، پیوند لثه! ، عصب کشی، ارتودنسی و . . . می‎باشد. (جالب اینجاست که اگر کمی در این خصوص فکر کنید متوجه خواهید شد که چنین درمانهای تخصصی در ازای پرداخت چنین مبلغی امکان پذیر نیست!) وقتی در خصوص قیمت پایین از آنها سوال کنید مدعی خواهند شد که این قیمت از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصویب شده و چون این نرخ‎ها دولتی است، پایین تر از سایر هزینه‎ها خواهد بود.

فرض کنید که این شرایط قبول کردید و دوست دارید که تحت پوشش این بیمه قرار بگیرید. از این جا به بعد مشکوک بودن ماجرا به چشم می‎خورد. در مدت زمان کمی یک مامور فروش به درب منزل شما می‎آید و پاکتی را به شما تحویل و توضیحات اندکی می‎دهد. مبلغ را از شما دریافت کرده و در نهایت می‎رود. شما می مانید با یک پاکت که حاوی لیست قیمت‎ها،‌ آدرس پزشکان و کلینیک ها.

در زمانی که فرد موردنظر در حال صحبت بودید لابه لای صحبت‎ها به صورت مداوم تأکید وی بر یک کلینیک خاص بود. به گفته او تمامی افراد شرکت از آن استفاده می‎کنند و دارای کادر مجربی است. در نهایت شما هم با این اوصاف دوست دارید به همانجا بروید تا دندان خود را پر کنید.

بیمه دندانپزشکی

روز موعود فرا می‎رسد شما انتظار دارید که با یک کلینیک تخصصی مدرن روبه رو شوید، اما اینگونه نیست. وسایل بسیار ساده، همه چیز ساده تر از آنچه تصور کنید در آنجا گردآوری شده است.

سپس با تأخیر وارد اتاق دکتر می‎شوید. این دندانپزشک بر خلاف سایر دندانپزشک‎ها روپوش، ماسک یا عینکی ندارد . وسایل تمیز بنظر نمی‎رسند.
وی کار خود را آغاز می‎کند. پس از اتمام کار به گفته او بهترین وسایل برای پر کردن دندان شما بکار رفته است. در نهایت مبلغ 120 تومان که بالاترین قیمت برای خدمات این بیمه در نظر گرفته شده از شما دریافت می‎شود.

هزینه‎هایی بی سرانجام!

به خانه رفته و پس از چند روز دوباره دندان درد شما آغاز می‎شود. بعد از آنکه به دندانپزشک مراجعه کنید به شما می‎گوید طبیعی است و باید تاج دندان شما کوتاه بشود. تمام این کارها را انجام می‎دهید اما هنوز هم دندان درد دارید. در این زمان باید به همان دندانپزشک قبلی خود مراجعه کنید. خلاصه ماجرا این است که بیش از 300000 تومان در این بین ضرر خواهید دید.

علت این کلاهبرداری علاوه بر سادگی مردم می‎تواند به بیتوجهی مسئولین در قبال کاهش هزینه‎های کمرشکن خدمات دندان پزشکی هم باشد. خانواده‎هایی که نمی‎توانند مبالغ هنگفتی برای رسیدگی به وضعیت دندان‎های خود بپردازند با شنیدن چنین پیشنهادهایی به آنها روی می‎آورند. در صورتی که اگر قیمت خدمات ارائه شده پایین باشد هیچ وقت چنین سوء استفاده‎هایی از این نوع بیمه‎ها نخواهد شد.

منبع:
http://risknews.ir