همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

معلمان یکی از اقشار بسیار دلسوز و مهربان می باشند که با دل و جان برای افزایش دانش و آگاهی ما نیز تلاش می کنند. بررسی مشکلات زندگی معلمان می تواند درسی به افرادی دهد که از این گروه از جامعه تنها تقاضای درس دادن دارند. اگر روزی به دلیل مریضی بخواهند مرخصی بگیرند با مشکل روبه رو می شوند و باید به چندین نفر پاسخ بدهند. گرفتن مرخصی زایمان هم برای آنها و همچنین برای مدرسه و دانش آموزان مشکل ساز می شود . زیرا باید فرد دیگر به آنها تدریس کند . ما همیشه معلمان را حاضر در کلاس می بینیم در صورتی که اینگونه نیست ، آنها هم انسان هستند و گاهی برای آنها مشکلات جسمی پیش می آید که با یک حقوق معلمی ، قابل حل نیست. زیرا هزینه های درمان بسیار بالاست و داشتن بیمه تکمیلی معلمان می تواند گره از بسیاری مشکلات آنان باز کند.

این بار وزیر آموزش و پرورش که به نوعی سرپرست تمامی معلم های عزیز می باشد ، به پای درد آنان نشست و به مشکلات آنها گوش داد. آنچه در این دیدار از همه چیز برای آنها اهمیت داشت بازگو کردن بیمه تکمیلی معلمان است . وزیر هم با شنیدن صحبت های آنها در این خصوص قول بررسی و انجام دادن همکاری ها با شرکت های بیمه ای در این خصوص را به آنها داد. اگر چنین طرحی صورت گیرد شاید بتوان گفت که بسیاری از هزینه های درمانی معلمان کاهش می یابد. همانطور که می دانید بیمه تکمیلی یکی از بیمه هایی است که در کنار سایر بیمه ها جای دارد و سهم بسیار زیادی از هزینه های درمان را می پردازد به گونه ای که در برخی از موارد حتی نیاز به پرداخت مبلغی نمی باشد.

همچنین ببینید :  بررسی مشکلات بیمه ای مردمی و راه حل های پیشنهادی در خصوص آنها ( قسمت 1)

بیمه تکمیلی معلمان

از نظر وزیر آموزش و پرورش ، برای اینکه مشکلات معلمان پیگیری و رفع گردد نیاز به هماهنگی های سراسری و ملی می باشد که به زودی میسر نیست ، برای این کار باید بسیاری از مقدمات چیده شود ، تا بتوان مشکلات موجود در زندگی معلمان را به صورت ریشه ای حل کرد ، تا این مشکلات در کلاس درس نیز گریبان گیر آنها نشده و تمام حواسشان بر روی تدریس باشد.

یکی از مشکلاتی که امروزه در وزارت آموزش و پرورش دیده می شود ، این است که این نظام منسجم از نظر حقوق هایی که در بین افراد مختلف از این حوزه توزیع می گردد مشکلاتی دارد. همانند این می باشد که حقوق یک پزشک با یک کارمند وزارت بهداشت یکی باشد. باید این تفاوت بین کارمندان و معلمان را با تدبیری برداریم و از نظر حقوق ها کاملا جدا از هم باشند. زیرا معلمان در کلاس درس نسبت به یک کارمند ساده ای که از صبح تا ساعت 2 کار می کند و زندگی او نظم خود را دارد و با دانش آموزانی که پر از سؤال هستند سر و کاری ندارد ، کاملا متفاوت هستند. این حقوق آنها با هم و یکی باشد انصاف نخواهد بود.

معلمان افرادی هستند که باید برای سلامت روح و جسم آنها تلاش شود ، به همین دلیل ممکن است که برای هر استانی مراکزی مخصوص جهت ارائه خدماتی از این قبیل ارائه شود تا مشکلات مختلف نیز حل شود. شاید معلمانی که جوان هستند مشکلات مربوط به مریضی را کمتر تجربه کنند ، اما افرادی که 45 سال به بالا دارند و هنوز هم معلم هستند ، مریضی و فشارهای مختلف بر روی آنها روبه روز بیشتر از گذشته می شود ، به همین دلیل به پاس سالهای طولانی و زخمتی که برای دانش آموزان کشیده اند ، افتتاح مراکزی برای درمان این عزیزان ، کار بسیار کوچکی است که در حق آنها می تواند صورت بگیرد.