همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

بیماری سرطان یکی از سرسخت ترین و پرهزینه ترین بیماری هایی می باشد که باید نسبت به درمان آن توجه بیشتری شود و تدابیر لازم نیز اندیشیده شود.

سرطان بیماری است که توسط رشد زیاد سلول های سرطانی نیز در مدت زمان کمی به سرعت یک بدن را درگیر می کند. اگر از نوع بدخیم باشد علی رغم درمان های مختلف می تواند یک فرد را نیز به سوی مرگ بکشاند. بنابراین باید سیستمی در کشور ما راه اندازی شود تا بتوان هرچه سریع تر تشخیص و درمان این بیماری را نیز انجام داد. هرچه تشخیص سریع تر باشد توانایی درمان به موقع هم افزایش پیدا می کند و فرد از مرگ حتمی نیز نجات خواهد یافت.

بیماری سرطان و تقبل نکردن هزینه ها از سوی بیمه ها

شیمی درمانی یکی از درمان های رایج برای از بین بردن سرطان و علائم مربوط به آن می باشد. اما متأسفانه علی رغم راه اندازی مراکزی برای این منظور هنوز هم دستگاه های مربوط به این درمان در آنجا قرار داده نشده است و این خود عملا درمانی را نیز به دنبال نخواهد داشت. زمانی که طرحی چند ساله پایه ریزی می شود باید از همان ابتدا زیرساخت های لازم را نیز در نظر داشت و تنها در مراحل انتهایی کارهای ساده را انجام داد اما هنوز مهم ترین مرحله یعنی وجود دستگاه ها در دستور کار قرار نگرفته است.

علاوه بر این مشکل در کم بودن مراکز ارائه دهنده خدمت درمانی برای بیماران سرطانی بیمه ها هم از این برنامه و بیماری نیز حمایت نمی کنند ، زیرا از نظر آنها هنوز بدهی های معوقه در خصوص سایر بیماری های خاص پرداخت نشده در این صورت چگونه می توان یک بیماری دیگر را نیز به آن افزود و با کدام هزینه می توان آن را اجرایی کرد. دولت و شرکت های بیمه ای باید بتوانند حمایت های لازم را انجام دهند تا در نهایت بتوان به هدف اصلی خود نیز رسید.  نسخه هایی که برای بیماران سرطانی نیز وجود دارد نسخه های بسیار گران قیمتی می باشند که توانایی پرداخت هزیک نسخه ی آنها برای این تعداد بیمار نیز وجود ندارد.

همچنین ببینید :  بیمه سلامت و ارائه خدمات بر پایه توان مالی

بیماری سرطان و تقبل نکردن هزینه ها از سوی بیمه ها

متأسفانه در زمینه درمان بیماران مبتلا به سرطان یکی از معضلات دیگر گران قیمت بودن داروهای وارداتی می باشد. معمولا درصد زیادی از درمان های رایج برای این بیماران توسط داروهای خارجی امکان پذیر می باشد که معمولا با توجه به افزایش قیمت کنونی در خصوص دلار این مشکل هم نیز همچنان پابرجا خواهد بود و هزینه ها بسیار افزایش خواهد یافت. به دلیل ضررهای بسیار هیچ شرکتی دوست ندارد تا در چنین شرایطی قرار گیرد.

بیماری سرطان و تقبل نکردن هزینه ها از سوی بیمه ها

تنها راه حل برای کاهش دادن تعداد افراد موجود این موضوع است که به طریقی بتوان تعداد افراد بیمار را نیز کاهش داد. این کاهش تنها از راه تشخیص های زودهنگام و انجام آزمایش های تشخیصی خواهد بود. در حال حاضر طرح هایی در وزارت بهداشت نیز در حال انجام می باشد که بیشتر آنها بر روی تشخیص زودهنگام بر اساس علائم موجود نیز تأکید دارد.

نظر شما درباره بیماری سرطان و تقبل نکردن هزینه ها از سوی بیمه ها چیست؟ نظر خود را با ما به اشتراک بزارید.

منبع:

تی نیوز