معمولا هر هواپیمایی که توسط کشور ما خریداری می‌شود باید توسط شرکت بیمه‌ای بیمه شود تا در خصوص حوادث به وجود آمده، بیمه تمامی خسارت‌ها را تقبل کند. پس از برجام اجازه خرید دو ایرباس به ایران داده شد. ایرباس که از بهترین هواپیماهای دنیا است باید تحت بیمه یک شرکت بیمه معتبر در ایران قرار گیرد. این مسئولیت خطیر را بیمه ایران برعهده گرفت. پس از بیمه شدن، این هواپیما در فرودگاه ایران نشست تا به هموطنان عزیز آرامش در سفر را هدیه دهد.

تحولی عظیم در حمل و نقل هوایی

این هواپیما به شماره A330 و با یک علامت ثبت شده بر روی خود به نام EP-IJB قابل شناسایی می‎باشد. این ایرباس در اسفند امسال وارد خاک ایران شد اما هنوز پروازی توسط آن انجام نشده است. به زودی و با اتمام مراحل بیمه‌ای این پروازها برقرار خواهد شد. ایران مدتها به دنبال این هواپیما بود، اما به دلیل برخی تحریم‌ها و مشکلات موجود اجازه خرید برای ایران وجود نداشت. به همین دلیل ایران مجبور به استفاده از هواپیماهای قدیمی بود که خوشبختانه پس از سالها این اجازه صادر شد و کشور با تحولی عظیم در حمل و نقل هوایی روبه رو شد.

ایرباس

بیمه‎های ایرباس

ایرباس ورودی به کشور می‎تواند 238 نفر را در خود جای بدهد و سفری ایمن را برای آنها تضمین کند. بیمه‎های انجام شده برای ایرباس عبارتند از: بیمه بدنه، بیمه مسئولیت مسافران و بیمه مسئولیت شخص ثالث. هر یک از این بیمه‌ها برای هر هواپیمایی بسیار ضروری می باشد. همانطور که می‌دانید نام بیمه ایران از سالهای پیش با ما همراه است و کمتر کسی وجود دارد که با این بیمه آشنا نباشد. بیمه ایران در زمینه هواپیمایی و برعهده گرفتن مسئولیت مسافران حتی برای سفرهای دور از استانداردهای لازم برخوردار است و هیچ خللی در کار آن وجود ندارد. این اطمینان با توجه به بررسی‎های صورت گرفته از نظر رضایت مشتریان هم به اثبات رسیده است. بیمه ایران در زمره متعهدترین بیمه‎ها قرار دارد.

بیمه ایران پس از تأیید خرید این ایرباس به هر نحوی در عناوین مختلف به کمک پرداخت از مشاوره گرفته تا گواهی‎های لازم برای شروع به کار هواپیما و . . . اولین ایرباس در ایران در دی ماه سال جاری وارد شد، با ورود دومین ایرباس در اسفند ماه سال جاری حمل و نقل هوایی در ایران جانی دوباره گرفت و با سرعت بیشتری به تغییر و تحول پرداخت. مراحل آزمایش کردن این ایرباس‌ها توسط بهترین مهندسان انجام شد تا برای پرواز در ایران مشکلی رخ ندهد.