همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

مسلما تا بحال با این صحبت روبه رو شده اید که من می خواهم تخفیف بیمه بدنه ام را به ماشینی دیگر انتقال دهم. شاید این موضوع انتقال بیمه بدنه برای شما کمی عجیب باشد یا اینکه فکر کنید چنین چیزی امکان پذیر نیست و هر ماشینی باید بیه جداگانه ای را تمدید نماید. اما باید بدانید که این حالت وجود دارد و بیمه به شما اجازه ی چنین کاری را خواهد داد.

یکی از قوانین که در هر بیمه موجود می باشد این است که شما می توانید تخفیف موجود در بیمه ی خود را به اتومبیل شخص دیگر انتقال دهید یا این که به اتومبیل خود انتقال دهید اما در این راستا برخی قوانین دیگر هم باید رعایت شود. مثلا اینکه شما باید انتقال بیمه بدنه را به اتومبیلی هم سطح اتومبیل خود انجام دهید ، در غیر این صورت باید هزینه ای را بیشتر بپردازید تا بتوانید از تخفیفات بیمه ی بدنه ی ماشین قبلی خود استفاده نمایید.

این قانون در خصوص اتومبیل های ایرانی هم صدق می کند ، بر فرض مثال اگر شما بخواهید از پژو 405 به پژو پارس انتقال دهید باز هم باید هزینه ای را برای این جابجایی بپردازید زیرا برای هر میزان بیشتر از پول ماشین دیگر هزینه ای ناچیز در نظر گرفته شده است. چنین قانونی برای پرداخت حق بیمه ی بدنه در حالت عادی هم وجود دارد . زیرا هرچه ارزش ماشین ببیشتر باشد ، در زمانی که خسارتی به وجود می آید باید هزینه ی بیشتری هم از بیمه دریافت شود.

همچنین ببینید :  بررسی مشکلات بیمه ای مردمی و راه حل های پیشنهادی در خصوص آنها ( قسمت 1)

در ادامه ی مبحث بیمه ی بدنه می توان چنین اظهار کرد که برای بسیاری از افراد این حالت و برخورداری از تخفیفات بیمه ای ، به دوباره بیمه کردن می ارزد. این حالت به خصوص در مواردی است که شما در اتومبیل قبلی خود هیچ تصادفی را نداشته اید و حال می خواهید از آن خوش حسابی و تشویقی که بیمه برای شما در نظر گرفته است استفاده نمایید.

انتقال بیمه بدنه

بیمه ی بدنه یکی از مهم ترین زمینه هایی است که مخصوص شخص راننده است و نمره و تشویقی به شخص راننده ی همین خودرو داده شده است و فرد دیگری نمی تواند از آن بهره مند شود ، زیرا رانندگی افراد با یکدیگر تفاوت چشمگیری دارد. یک نفر در تمام طول سال هایی که رانندگی کرده است ، یک تصادف هم نکرده ، مزد چنین رانندگی تشویق در خصوص پرداخت حق بیمه می باشد.پس شما نمی توانید بیمه بدنه ای که حق شده بوده و تخفیفی که برای شما صادر شده است را به شخص دیگری واگذار کنید. اما می توانید به ماشین دیگر خود انتقال دهید.

این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که از همان لحظه ای که ماشین را فروخته اید تا روز بعد در همان زمان فرصت انتقال بیمه بدنه را دارید ، در غیر این صورت باید از این بیمه منصرف شوید و بیمه ای دیگر را برای خود در نظر بگیرید. این یک روز هم برای نگه داشتن بیمه ای که راننده خودرویی را در اختیار ندارد ، زمان زیادی هم محسوب می شود. پرداخت بیمه بدنه و شخص ثالث از جمله بیمه هایی است که برای افرادی که رانندگی به عنوان شغلی برای آنها محسوب می شود ، حق بیمه ی بیشتری دارد تا مشکلی برای کار آنها رخ ندهد و اگر اتفاقی رخ داد ، در اسرع وقت تدابیر لازم برای برطرف کردن مشکل در نظر گرفته شود.

همچنین ببینید :  قیمت خودرو و تأثیر آن بر پرداخت خسارت تصادفات

انتقال بیمه بدنه به اقوام صورت نمی گیرد ، زیرا همانطور که عرض شد ، هر بیمه مخصوص همان فرد راننده می باشد و به فرد دیگری واگذار نمی شود ، اما در خصوص بیمه ی شخص ثالث این حالت وجود دارد و می توان به اقوام آن هم اقوام از نوع درجه ی یک واگذار نمود.
.