همین حالا تماس بگیرید 02128429963 info@bimeh.ir

در هر رده ی شغلی بخصوص فعالیت های مربوط به بیمه ها نیاز است تا شما با افراد خبره همکاری داشته باشید و نیروهای انتصاب شده خود را از بین آنها انتخاب نمایید ، متأسفانه در بیمه ایران این قانون وجود ندارد.

بیمه های بسیاری در ایران فعالیت می کنند اما آنچه که برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است در رابطه با بیمه ای به بزرگی بیمه ایران می باشد که درصد زیادی از مردم و فعالیت های دولتی را پوشش می دهد و هر نوع تغییر در شرایط مالی و توانایی این شرکت می تواند تا اندازه ی زیادی به ملت تحت پوشش آن آسیب برساند. سپردن فعالیت های این شرکت بزرگ به دست افرادی که از توانایی و تجربه ی بالایی برخوردار نباشند کاری ناآگاهانه خواهد بود که ضررهای بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

انتصاب هایی که بر اساس قانون نیست!!!

در طی سال های گذشته بخصوص در بیمه ایران انتصاب هایی انجام شده است که اغلب آنها با مشکلاتی همراه بوده اند. به همین دلیل هم از نظر سطح توانگری مالی و هم از نظر سطح توانایی تجربی برای انجام برخی از امور مهم و تصمیم گیری های حیاتی با مشکلاتی همراه بوده اند. در هر شرکتی اهدافی تعیین می شود که افراد انتصاب شده باید هدف های تعیین شده را سرلوحه ی کار خود قرار دهند و در نهایت برای رسیدن به این اهداف تلاش نمایند.

یکی از مهم ترین چالش های افراد انتصاب شده به دلیل غیرفنی بودن آنها می باشد. افرادی که در زمینه ی مدیریتی و همچنین در زمینه ی بیمه ای هیچ دانش ندارند و تنها با آموزش های کوتاه مدت پا در این عرصه نهاده اند ، قطعا نمی توانند با مشکلات بیمه ای گوناگون به روش علمی برخورد کنند و چالش های این رشته ها را به خوبی بشناسند ، در پایان از تصمیماتی استفاده می کنند که منجربه هدررفتن هزینه های بسیار زیاد خواهد شد و در این راه هیچ سودی به همراه نخواهد داشت.

همچنین ببینید :  تیم خسارت سیار خدماتی نوین از بیمه ی ایران در نوروز 96

انتصاب هایی که بر اساس قانون نیست!!!

در مقابل مسئله ای دیگر هم وجود دارد و این مسئله در ارتباط با استفاده نکردن از افرادی است که شرایط لازم را برای مدیریت در یک بخش دارند و از تجربه ی بسیر زیادی برخوردار هستند . آنها سال های زیادی برای بیمه کار کرده اند و تحصیلاتی هم در این زمینه دارند. متأسفانه از این قبیل کارها در صنعت بیمه ی ما به وفور دیده می شود و یکی از دلایل عدم پیشرفت در سال های اخیر همین موضوع خواهد بود که باید به صورت جدی پیگیری و رفع شود.

انتصاب هایی که بر اساس قانون نیست!!!

برخی از فعالان در زمینه بیمه ای اعتقاد دارند که پیش از به کار گرفتن هر فردی هرچند کم ترین رتبه های شغلی نیاز است تا بررسی های اولیه ای انجام شود. این بررسی های اولیه در زمینه های مختلفی انجام خواهد شد. به عنوان مثال بررسی توانایی ذهنی و عملی آنها در مشکلات بیمه ای و تصمیمات نهایی بسیار مهم خواهد بود. اینکه آنها آیا صنعت بیمه ای را با ریسک های غیرکارشناسانه ی خود به سمت ضرر پیش می برند یا تصمیماتی عاقلانه گرفته و سود را برای این صنعت به وجود می آورند بسیار مهم است.

منبع:

ریسک نیوز