این روزها ازدواج جوانان یک دغدغه برای والدین آنها شده است. جوانانی که نه کار دارند و نه سقفی برای زندگی . . . حال باید چه کرد به دلیل این مسائل نباید ازدواج کرد؟ مسائلی که مسئولین در پی رفع آن هستند، موضوعاتی فراتر از اینها را دربر می‎گیرد. آیا تابحال اسم بیمه ازدواج به گوشتان خورده است؟ بله ازدواج هم بیمه می‎شود. اما استفاده از آن بستگی به آینده نگری شما و همچنین اهمیت ازدواج برای فرزندانتان دارد.

بیمه ازدواج، جدید و کاربردی

بیمه ازدواج، بیمه‌ای که شاید بیش از هر چیز دیگری یک جوان در شرف ازدواج به آن نیاز داشته باشد، فرقی نمی‌کند چه پسر چه دختر، از هر جنس و از هر طبقه‌ای می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند.

اما شاید این سوال به ذهنتان برسد که یک عروس و داماد تازه ازدواج کرده هم می‌توانند از آن استفاده کنند؟ جواب این سوال بستگی به میزان صبر طرفین دارد. اگر می‌توانند با سرمایه‌گذاری حداقلی این بیمه یعنی 50000 تومان به مدت 4 سال صبر کنند میتوانند از مزایای این بیمه استفاده کنند. اما بهترین کار این است که والدین آگاه برای بچه‎هایی که هنوز قصد ازدواج ندارند و یا در حدود 4 الی 5 سال دیگر می‎خواهند ازدواج کنند چنین سرمایه گذاری انجام دهند.

ازدواج

مزایای بیمه ازدواج

شما با یک سرمایه گذاری اندک می‎توانید از مزایایی همچون کمک هزینه خرید جهیزیه، برگزاری مراسم ازدواج، در مراحل بعدی هزینه‌های به دنیا آوردن فرزند و بزرگ کردن آن بهره‌مند شوند. همچنین در صورتی که زوجین پس از چند سال نتوانستند به تفاهم برسند و قصد جدا شدن از هم را دارند، بیمه با بررسی‌های لازم می‌تواند میزان مهریه‌ای که باید به زن داده شود را تحت پوشش خود قرار داده و آن را پرداخت کند.

با توضیحاتی که داده شد از زمان اعلام پایه‌گذاری چنین بیمه‌ای تاکنون با توجه به گزارشی که از سوی مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده به دست ما رسیده، در حدود 100 هزار نفر برای این بیمه اقدام کردند. با این روند اینطور پیش بینی خواهد شد تا که تا پایان سال 96 این میزان به یک میلیون نفر افزایش یابد.

یکی از مزایای دیگر این بیمه این است که کارشناسان موجود در سراسر شعبات بیمه ایران آماده ارائه مشاوره به افراد متقاضی هستند و همچنین این مشاوره به مشاوره پیش از ازدواج هم مربوط می‎شود.

مدیرکل دفتر برنامه‎ریزی ازدواج و تعالی خانواده، در خصوص شرایط دریافت این بیمه گفت: تمام شعبات بیمه ایران در حال حاضر در سراسر کشور در حال عرضه بیمه ازدواج هستند و هم جوانان و هم خانواده‎هایشان می‎توانند با مراجعه به شعب بانکی از نحوه دریافت این بیمه اطلاع پیدا کنند و با سرمایه‎گذاری اولیه تحت پوشش بیمه ازدواج قرار گیرند. متقاضیان می‎توانند به شعب بیمه ایران و معاونت فرهنگی و امور ازدواج در سراسر کشور مراجعه کنند.
چه خوب است که هر ایرانی برای خود یک بیمه ازدواج داشته باشد تا از ابتدای زندگی مشترک تا انتهای آن بدون ترس از دست دادن چیزی با خوبی و خوشی سپری شود و از عوامل جدایی و تفرقه بین زوجین که یکی از آنها می‎تواند عدم تمکن مالی باشد با تحت پوشش قرار گرفتن بیمه ازدواج از میدان به در شود.

منبع:
http://risknews.ir